Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kupić aparat do 2000zł??

15 Paź 2015 08:06 1617 10
  • Poziom 2  
    hej. chciałbym zakupić aparat..myślałem nad kompaktowym, ponieważ nie korzystam z wielu funkcji. najczęściej korzystam z aparatu na imprezach, spotkaniach, wakacjach. chcę też aby aparat robił zdjęcia nawet w ciemnym pomieszczeniu lub przy słabym świetle jak czasem bywa na imprezach. poprzednio miałem olympus epl1 i niestety nie dawał rady. chcę kupić nowy aparat. możecie coś polecić?
    kwota max. 2 000 zł
  • Poziom 39  
    To ja trochę naprowadzę. Do takich zastosowań nadaje się aparat który ma stopkę systemową a na tej stopce dobrą systemową (choć niekoniecznie firmową) lampę z układem wspomagania AF.
    Po namyśle i doczytaniu stwierdzam, że może to być aparat Canon PowerShot G16 - ceny od 1 400 zł i lampa Canon SPEEDLITE 320EX od 600 zł. Może być lampa firmy niezależnej Tumax. Są modele od 115 złotych ale musiał byś sam sprawdzić jak wygląda współpraca a zwłaszcza czy wyświetlają "wzorek" wspomagający AF.
  • Poziom 10  
    Rozważ panasonica fz200. Ma jasny obiektyw z przesłoną f2.8 więc będzie się dobrze sprawować w pomieszczeniach i słabym świetle. Ma dobry szybki Af i nie jest skomplikowany
  • Poziom 39  
    Tylko obiektyw panasonica zaczyna się pd 2.8 a kończy w piekielnych ciemnościach a obiektyw Canona zaczyna się od 1.8 i na 2.8 kończy. Fakt, mistrzem zooma to on nie jest ale zawsze jest coś za coś, coś nad kreska a coś pod. Jedyne co przemawia na korzyść Panasonica to troszkę szerszy "szeroki koniec" (25 vs 28 ekwiwalent).
  • Poziom 28  
    Witam!
    Groszek595 napisał:
    najczęściej korzystam z aparatu na imprezach, spotkaniach, wakacjach

Ja zaproponuję Samsung NX300, którego używam z powodzeniem w powyższych sytuacjach.
  • Poziom 26  
    Samsung NX3000 z 16-50mm też nie jest głupim pomysłem, wielkość prawie jak kompakt, a wielka powierzchnia matrycy zrobi swoje, do tego możliwość dokupienia jasnych obiektywów, prawdziwie jasnych!
  • Poziom 39  
    Naleśnik 16 mm 2.4 jest jasny ale nie samymi naleśnikami człowiek żyje i samym 16mm wiele nie zdziała a trzeba na niego wydać 1200 złotych. Więcej jasnych obiektywów obejmujących zakres poniżej 30mm w ekwiwalencie nie widziałem."Prawdziwie jasnych" to ja nie znam ale myślę, że 1.8 Canona ciemne nie jest. Zresztą nawet jasny obiektyw nie załatwi dobrego ostrzenia w ciemności. Co do obrazowania Samsunga to jest dobre ale naoglądałem się ostatnio dokumentu o zaplanowanym zużyciu i Samsung tam przoduje.
  • Poziom 26  
    Miałem na myśli zakup np NX300 plus 45mm f/1.7 to kwota lekko ponad zakładany budżet, więc można zakupić NX3000, nie wspomnę tu o taniutkich samsungach na allegro jeśli ktoś nie boi się sprzętu używanego na gwarancji to jak najbardziej polecam.

Stałki samsunga to 10mm, 16mm, 20mm, 30mm, 45mm, 60mm, 85mm.
  • Poziom 39  
    Pomnóż sobie 45 przez mnożnik i zobacz ile Ci wyjdzie? Obiektyw 70 mm absolutnie nie nadaje się do fotografowania w pomieszczeniach. Chyba, że to jakaś hala albo chcesz robić anatomiczne portrety z ukrycia. 16mm a od biedy 10, 20 i 30mm do takich rzeczy. "Stałka" świetna rzecz, ale z "zoomem nożnym" nogi bardzo szybko zaczynają boleć :).
  • Poziom 26  
    No tak 45mm do w/w zastosowań to zły pomysł, tu idealne jaśniejsze od kita coś między 10-20mm najlepsze.
    Na lampę wbudowaną nie ma co liczyć bo tylko zepsuje zdjęcie.