Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

licznik modulo 8 synchrniczny

15 Paź 2015 11:26 2010 2
 • Poziom 1  
  Witam,

  Pisze do Was z prośbą o sprawdzenie poprawności licznika modulo 8 synchroniczny dodatkowo mam prośbę potrzebuje do niego zrobić mapę karnafa i zaprogramować go w EWB, i czy mógłbym mi ktoś w tym pomóc? Niestety nie mam żadnych notatek do tego i nie wiem jak co i z czym :(
 • Poziom 16  
  Witam,
  masik78 napisał:
  Witam,

  Pisze do Was z prośbą o sprawdzenie poprawności licznika modulo 8 synchroniczny dodatkowo mam prośbę potrzebuje do niego zrobić mapę karnafa i zaprogramować go w EWB, i czy mógłbym mi ktoś w tym pomóc?
  licznik modulo 8 synchrniczny
  toto na przerzutnikach typu D (SN7474, czy jego pochodnych, jak tu 74HC74) - wyzwalanych przednim, narastającym zboczem - będzie działać poprawnie.
  Jednak bezpieczniejsza jest realizacja na przerzutnikach dwutaktowych MS - Master-Slave - i nie widzę przeszkód aby ich tu nie wykorzystać, a przerzutniki typu D wyzwalane przednim (narastającym) zboczem takimi nie są.

  Poza tym, to wejść układów logicznych (tu Not_S oraz Not_R) NIE NALEŻY łączyć bezpośrednio z ich szyną zasilania. Poprawnym podłączeniem niewykorzystanych wejść do "1" logicznej jest ich Pull-Up poprzez szeregowy rezystor.

  masik78 napisał:
  Niestety nie mam żadnych notatek do tego i nie wiem jak co i z czym :(
  Pozdrawiam
  A co to nas obchodzi? Na co tu liczysz, iż ktoś za Ciebie będzie "nosił" Twoje notatki, itd. do jakiej to "Wieczorowej Szkółki Przyparafialnej" uczęszczasz, że nie masz notatek - czy nie chce się Tobie ich robić?
  Literatury wykładowca/nauczyciel też nie podał, czy również tego nie zanotowałeś?

  Pozdrawiam

  P.S. A co takiego ta: "mapa karnafa", możesz to mi bliżej objaśnić?
 • Poziom 30  
  Podejrzewam że chodzi mu o siatkę Karnaugh’a.