Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP CM1312 - drukuje tylko na żółto

damian0708 15 Paź 2015 12:19 525 4
  • #1 15 Paź 2015 12:19
    damian0708

Poziom 10  

Witam,

Mam nie mały problem z urządzeniem HP CM1312, urządzenie wypuszcza puste kartki w przypadku wydruków które powinny być w innych kolorach niż czarny. Wydruk demo wychodzi z naniesionym jedynie żółtym tonerem. Z komputera również wychodzi tylko żółty. Urządzenie miało zmieniany zespół napędów z powodu iż nie wysuwała się szuflada, pęknięty napęd tonera magenta.

Podmieniony został laser, DC kontroler, płyta wysokiego napięcia, taśma skanera, zaktualizowany firmware do najnowszego i nic to nie daje. Urządzenie przywrócone do ustawień fabrycznych kombinacją strzałka w prawo i anuluj. Na engine test wychodzą tylko żółte paski, testowane na 2 kpl. tonerów. Tonery w drugiej maszynie działają bez zarzutu. Pozostał tylko formater który nie był podmieniany bo takiego nie mam, ale teoretycznie engine test wyszedłby we wszystkich kolorach a jest tylko żółto. Coś może pominąłem, proszę o pomoc.

Pozdrawiam

0 4
  • #2 15 Paź 2015 15:20
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 15 Paź 2015 19:02
    damian0708

Poziom 10  

Obraz nie jest nanoszony na żaden bebęn oprócz żółtego. Dzisiaj profilaktycznie zrobiłem formater, układ i pamięci ładnie siedzą ale niestety nic to nie zmieniło.

0
  • #4 15 Paź 2015 21:47
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 15 Paź 2015 22:44
    damian0708

Poziom 10  

Dzięki za zaangażowanie. Mechanizm został wyjęty ze sprawnej drukarki na te same tonery. Mechanizm załącza napęd na wszystkie tonery, jutro sprawdze jeszcze to dokładnie i najwyżej zamienie na stary mechanizm a zamienie tylko uszkodzony napęd. Dam znać co i jak.

EDIT:
    Problem udało się rozwiązać. Gdyby ktoś miał kiedyś podobny problem winny był solenoid w napędzie, nie działał prawidłowo, nie za każdym razem się włączał. Po wymianie solenoidu urządzenie działa prawidłowo i drukuje każdy kolor.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

0