Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka 60cm - porównanie i opinie

prezio 15 Oct 2015 13:52 2109 3
Bosch
 • #1
  prezio
  Level 2  
  Witam,
  Proszę o opinię pod kątem dokładności zmywania, jakości wykonania, trwałości i kwestiach użytkowych o poniższych zmywarkach:
  1. Beko DFN 6838X
  2. Bosch SMS58N98EU
  3. Whirpool ADP 815 IX ewentualnie 820IX
  4. Ariston LFF8M121CX EU
 • Bosch
 • #2
  royal90
  Level 11  
  Whirpool odpada bo psuje się notorycznie. O Beko się nie wypowiem, a Z tych dwóch pozostałych brałbym Aristona. W boschu fajny jest dedykowany koszyk na sztućce co znacznie poprawia ich umycie, ale za to w aristonie masz program nie do wycenienia = namaczanie. Co to daje?

  A no jest sobie śniadanie, zużyłeś kilka sztućców, 3 talerze i co? Do zmywarki nie wstawisz bo za mało, jak zostawisz na koniec dnia to zaschnie. No to ciach do zlewu i zmywanko - powstaje wtedy pytanie po co kupiłeś zmywarkę? Obiad, potem kolacja znów niewielka i co? Przecież nie nastawisz zmywarki drugi raz, bo puściłeś już kupe naczyń po obiedzie - i znów zmywanko manualne.
  A teraz mając taką funkcję wkładasz te 3 talerze do zmywarki, nastawiasz program namaczanie i ta raz na jakiś czas psiuknie sobie trochę zimnej wody. I tak do obiadu, aż po kolację. A teraz kiedy już masz pełną zmywarkę - puszczasz sobie program nocny, który jest cichszy, a rano masz czysty komplet naczyń na kolejny dzień.

  Poza tym Bosch to już nie jest ta sama marka co kiedyś - jakości to się nie spodziewaj.
 • Bosch
 • #3
  Przemeek1988
  Level 22  
  royal90 wrote:


  Poza tym Bosch to już nie jest ta sama marka co kiedyś - jakości to się nie spodziewaj.  Może i nie jest to już to samo co 20 lat wstecz, ale porównywalnie do innych marek nadal jest lepszy ,w zmywarkach najlepszy (zaraz po Miele).
 • #4
  prezio
  Level 2  
  Pochodzone po sklepach pooglądane i pozostają na placu boju:
  - bosch sms54m48eu
  - beko dfn 28330x
  - beko dfn 28321x

  Waham się tylko jeżeli chodzi o jakość mycia, bo opinii na temat beko jak na lekarstwo. Nie ukrywam, że porażająca jest jakość wykonania Boscha-przynajmniej na pierwszy rzut oka-kosze latają w środku z kilkucentymetrowym luzem, w beko wygląda to lepiej.

  Tak więc jakieś opinie na temat czystości naczyń po wyjęciu z beko?