Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Deskjet 1050 - Brudzi brzegi wydruku.

15 Paź 2015 14:18 954 4
  • Poziom 12  
    Od ponad już 4. lat użytkuję urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet 1050. Do niedawna wszystko było OK. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że brzegi drukowanej kartki są lekko zabrudzone tuszem - czasem widoczna jest dość spora jego kropla, która musi wyschnąć. Jednocześnie zaczęła mi się świecić światłem ciągłym pierwsza dioda kropelki, co wg instrukcji obsługi oznacza rzekomo niski poziom tuszu, lub problem z pojemnikiem. Nie jest to ani jeden ani drugi powód, ponieważ sytuacja powtarza się również na nowym, pełnym pojemniku. Pomyślałem więc, że przydałoby się przeczyścić głowicę drukującą. Wcześniej, gdy użytkowałem ww. urządzenie na systemie Windowx XP, nie było z tym problemu: Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Urządzenia i drukarki\HP Deskjet 1050 J410 series - i tam były odpowiednie opcje do czyszczenia zarówno do czyszczenia głowic, jak i do automatycznego czyszczenia kaset. Niestety, po przejściu jakiś czas temu na Windowsa 7 Home Premium opcje te poznikały. Nie mam dostępu do takich opcji jak: "Akcje drukarki", "Zadania konserwacji", "Zestaw narzędzi". Nie mogę również sprawdzić szacunkowego poziomu tuszu. Próbowałem ponownie instalować najnowsze sterowniki dla tego urządzenia ze strony http://support.hp.com/pl-pl/product/HP-Deskje...ter-series---J4/4027462/model/4027464/drivers. Niestety, nic to nie zmieniło. Co powinienem teraz zrobić? Dodam, że problem dotyczy czarnego wkładu, kolorowego nie używam w ogóle.
  • Poziom 31  
    Jak to wygląda na przykładowym wydruku - zrób skan i daj do wglądu.
    Czy na torze papieru, a w szczególności tam gdzie przesuwa się karetka z pojemnikami nie widać tuszu.
  • Poziom 12  
    Trochę to potrwa zanim dam skan takiego przykładowego wydruku, bowiem nie za każdym razem tak się dzieje. A nie chcę na darmo marnować papieru. Bywa, że wydruki wychodzą czyste. Najczęściej, gdy drukuję jedną, góra dwie strony — jedna za drugą. Problem pojawia się najczęściej, gdy w jednym ciągu drukuję powyżej dwóch stron. Na torze nie widać tuszu. Ślady pojawiają się cały czas w jednym i tym samym miejscu. Papier podawany jest od góry. I ślady zawsze pojawiają się na końcówce wydruku. Zwykle jest to lewy dolny róg. Czasami także prawy, ale rzadko.
  • Poziom 31  
    Oczekuję na skan. Jeśli dobrze pamiętam ten model pracuje na tuszach 301, a zatem głowice drukującą można oczyścić wyjmując pojemniki z drukarki. I jeszcze jedno - rozumiem że problem dotyczy pojemnika z tuszem czarny ( brudzi tym kolorem ). A zatem czy wkłady drukujące to oryginały, czy też zamienniki lub regenerowane ( daj zdjęcie owych pojemników ).
  • Poziom 12  
    Tak, problem dotyczy pojemnika z czarnym tuszem. Używam tylko wkładów oryginalnych. Wymiana wkładu na nowy nic nie dała. W tygodniu postaram się dostarczyć skan.