Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

System sygnalizacji pożaru Siemens.

YooRec 15 Oct 2015 17:34 1548 6
SterControl
    YooRec
    Level 10  
    Witam. Czy posiada ktoś manuale czy schematy do Siemensa? Sterownik centrali FT724. Generalnie chodzi mi o podłączenie elementów w pętli. Są tam zaciski 1a, 1b, 5 i 6. Po rozpięciu i spięciu pętli nie widzi żadnego elementu, wywala "brak elementu". Elementy są raczej pospinane tak jak były a co dziwne różnie były, czasami "niebieskie" przewody razem były wpięte w 1a, a czasami osobno w 1a i 1b...
  • SterControl
  • Helpful post
    Rob888
    Level 18  
    Skrócona instrukcja instalacji FC72x FT724, operatora FC72x FT724,konfiguracji FC72x FT724 panel kontrolny FC722
  • SterControl
    sosarek

Level 43  
    Skontaktuj się z serwisem, udostępniają takową dokumentację. Jesteś świadom tego że przy podłączeniu i zdaniu systemu bierzesz za niego pełną odpowiedzialność?
    b3ck
    Level 19  
    sosarek wrote:
    Jesteś świadom tego że przy podłączeniu i zdaniu systemu bierzesz za niego pełną odpowiedzialność

Właśnie to jest w tym najgorsze, że SSP traktowane jest tak jak SSWiN. Nie znam się, ale zrobię i może zadziała.
    YooRec
    Level 10  
    Nie do końca się nie znam, bo mam papierki bosha, polona, D+H i pracownika zab. tech. Kilka systemów postawiłem w swoim życiu. Z siemensem nie miałem odczynienia i jak pisałem nie było to normalnie podłączone jak w polonie na przykład + - | + - tylko co czujka było inaczej. Raz dwa +sy razem skręcone raz osobno raz z lewej raz po przeciwnej.... Także dziwie się bo brak w tym było jakiejś analogij...

Dodano po 19 [minuty]:

Rob888 wrote:
    Skrócona instrukcja instalacji FC72x FT724, operatora FC72x FT724,konfiguracji FC72x FT724 panel kontrolny FC722

Bardzo Cie proszę jeżeli masz schematy jak mają być elementy w puszcze podłączone zapodaj. 1a 1b 5 i 6.
    Super dzięki za poprzednie załączniki ale przydadzą się przy konfiguracji a najpierw muszę być pewien podłączenia.

Dodano po 3 [minuty]:

sosarek wrote:
    Skontaktuj się z serwisem, udostępniają takową dokumentację. Jesteś świadom tego że przy podłączeniu i zdaniu systemu bierzesz za niego pełną odpowiedzialność?

Pełną odpowiedzialność to bierze kierownik i inspektor.
  • Helpful post
    Rob888
    Level 18  
    YooRec wrote:
    schematy jak mają być elementy w puszcze podłączone zapodaj. 1a 1b 5 i 6.

Przecież są w załączonej instrukcji skróconej instalacji:(Fire_control_panel_FC72x_FT724_SIEMENS)
    Czytałeś? Np stronę 40 także?
    YooRec
    Level 10  
    Sorki ale to jest jedyny PDF jakiego nie znalazłem w google a nie mogę go pobrać z tąd... :(