Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PA 5510B421 - Nie wiruje

korek278 15 Paź 2015 19:26 918 3
  • #1 15 Paź 2015 19:26
    korek278
    Poziom 2  

Witam,

Mam problem z pralką. Otóż cały cykl prania przebiega normalnie to momentu wirowania. Pralka tak jakby "zacinała" się i cały czas wypompowuje wodę (pompka cały czas chodzi) i co jakiś czas kręci powoli bębnem ale tylko ok 5 sek i przerwa. Na programie wirowanie (8) jest od początku tak.

Pralka jest bardzo stara i w weekend mam zamiar kupić nową:), ale pomyślałem, że może ktoś mądrzejszy mi coś podpowie co to w ogóle może być. Dodam, że z elektroniki jestem zielony, a przy tej pralce póki co poprawiałem luty na płytce przy przekaźnikach, ale nic nie dało . Dziękuje serdecznie za każdą ewentualną pomoc:)

Robiłem jeszcze tryb serwisowy i tam również nie działa wirowanie

0 3
  • #2 17 Paź 2015 19:45
    rraaddzziioo
    Poziom 9  

Sprawdź kubek hydrostatu czy nie jest zapchany, w następnej kolejności silnik.

0
  • #3 18 Paź 2015 22:42
    korek278
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź.
    Kubek hydrostatu raczej jest w porządku. Wąż nie jest zatkany. Jak w niej jeszcze trochę poruszałem kablami, zresetowałem ją i ogólnie "popukałem w nią", sprawdziłem napięcie na prądniczce jak ruszałem bębnem ( zmienia się więc chyba ok). To teraz nie rusza w ogóle bębnem podczas prania i mruga 7 razy kontrolka. Za to w trybie serwisowym wirowanie jest normalnie.

0
  • #4 19 Paź 2015 18:42
    Gobro
    Poziom 28  

Sprawdź tacho silnika czy się magnes nie wykręcił ,a także szczotki czy się nie zużyły.

0