Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica PA 5510B421 - Nie wiruje

15 Oct 2015 19:26 1599 3
  • Level 6  
    Witam,

Mam problem z pralką. Otóż cały cykl prania przebiega normalnie to momentu wirowania. Pralka tak jakby "zacinała" się i cały czas wypompowuje wodę (pompka cały czas chodzi) i co jakiś czas kręci powoli bębnem ale tylko ok 5 sek i przerwa. Na programie wirowanie (8) jest od początku tak.

Pralka jest bardzo stara i w weekend mam zamiar kupić nową:), ale pomyślałem, że może ktoś mądrzejszy mi coś podpowie co to w ogóle może być. Dodam, że z elektroniki jestem zielony, a przy tej pralce póki co poprawiałem luty na płytce przy przekaźnikach, ale nic nie dało . Dziękuje serdecznie za każdą ewentualną pomoc:)

Robiłem jeszcze tryb serwisowy i tam również nie działa wirowanie
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 9  
    Sprawdź kubek hydrostatu czy nie jest zapchany, w następnej kolejności silnik.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 6  
    Dzięki za odpowiedź.
    Kubek hydrostatu raczej jest w porządku. Wąż nie jest zatkany. Jak w niej jeszcze trochę poruszałem kablami, zresetowałem ją i ogólnie "popukałem w nią", sprawdziłem napięcie na prądniczce jak ruszałem bębnem ( zmienia się więc chyba ok). To teraz nie rusza w ogóle bębnem podczas prania i mruga 7 razy kontrolka. Za to w trybie serwisowym wirowanie jest normalnie.
  • Level 31  
    Sprawdź tacho silnika czy się magnes nie wykręcił ,a także szczotki czy się nie zużyły.