Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP 195 c - Błąd wysokiej temperatury otoczenia

15 Paź 2015 20:05 1407 5
  • Poziom 21  
    WItam,
    Posiadam model drukarki o symbolu dcp 195 c.
    Drukarkę użytkuję od 3 lat i bazuję na tanich zamiennikach.

Do niedawna nie było z nią problemu, jednak ostatnio przestała drukować. Okazało się że układ był zapowietrzony więc za pomocą strzykawki z tuszem wtłoczyłem do węża i głowicy tusz i zaczęła pięknie drukować.

Szczęście nie trwało długo, po jakimś miesiącu zaczął permanentnie wyciekać z drukarki tusz. Myślałem, że to wina nie oryginalnych tuszy (kartridży). Nic mylnego! Po prostu gumowy wąż doprowadzający pękł. Usterkę również naprawiłem rozbierając całe gniazdo doprowadzające atrament z kartridża.

Po skręceniu drukarka wydrukowała jeden wydruk testowy i od tej pory na zmianą pojawiają się 2 komunikaty o błędach. Pierwszy zbyt wysoka temperatura otoczenia .
    Czasami ten błąd znika i drukarka wygląda na sprawną. Wtedy próbuję drukować i kartka jest wciągana i dochodzi do głowicy . Głowica wyjeżdża na środek i przesuwa się w lewą stronę i w tym momencie pojawia się błąd zacięcie papieru. Wydaje mi się że papier nie jest zacięty bo po chwili kartka jest wypluwana normalnie przodem ale głowica nie drukuje lecz wraca do miejsca parkowania...

Może to być wina czujników mogłem coś zgnoić tuszem przy naprawie, sam nie wiem...

Na encoderze praktycznie nic nie ma , jest jedna mało zauważalna czarna kropka jakby tuszu ale praktycznie mało widoczna.

Może uszkodziłem jakieś czujniki przy naprawie węży .
    Proszę o pomoc i sugestie moich mistrzów elektrody.
  • Spec od drukarek
    Na płytce z czujnikami przy gnieździe z tuszami jest czujnik temperatury. Co do zacięcia to sprawdź dolny czujnik głowicy, czy nie jest zabrudzony. Ew. może być jeszcze uszkodzony silnik napędzający rolki pobierające.
  • Poziom 21  
    1.Naturalnie przy naprawie układu dostarczającego tusz wyciągane były wszystkie elementy w tym gniazdo na pojemniki z tuszem. Są na nim przykręcone dwa układy scalone oraz odchodzą od nich kable. Czy to są czujniki?

2. Gdzie znajdę dolny czujni głowicy

3. Silnik napędzający rolki jest ok , zastanawiam się natomiast nad czujnikiem podawania papieru...z tyłu drukarki mniej więcej na śrosku jest taki wystający plastikowy bolec który "kladzie" się pod oporem przesuwającego papieru. To na pewno jakiś czujnik bo bolec jest częścią dłuższego elementu który po przejściu papieru przytyka taki plastikowy młotek do układu scalonego. Nie mam pojęcia za co to odpowiada.

4. Sprawdziłem również kołowy encoder i czujnik tego encodera. Zero zabrudzeń i czujnik ok.
    Po pracy postaram się wrzucić zdjęcia .
  • Spec od drukarek
    daniello1704 napisał:
    2. Gdzie znajdę dolny czujni głowicy

Musisz wyjąć głowicę z prowadnic, zdjąć plastik z głowicy, wypiąć taśmę i wyjąc elektronikę. Na niej jest umieszczony czujnik.

Na jednej z płytek jest czujnik temperatury z tego co pamiętam.
  • Poziom 21  
    Głowica wykręcona, nie widzę nic ciekawego. Cały czas zastanawiam się nad tym czujnikiem papieru.
    Po włączeniu drukarka pobiera papier ,jest wciągany na bęben tak że głowica najeżdża na papier po czym następuje to niby zacięcie .. Jak wygląda ten czujnik zacięcia papieru?
  • Poziom 21  
    Odgrzebuję temat, zadzwoniłem do obsługi klienta Brother z pytaniem o błąd zacięcia papieru. Dostałem jakieś ogólniki. W momencie gdy chciałem się spytać o umiejscowienie czujnika pan powiedział że nie udziela się takich informacji ;/

Pytanie do kogoś mądrego : gdzie się znajduje czujnik papieru w moim modelu?