Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaba prędkość wifi, nierówny sygnał

regi05 15 Paź 2015 21:01 1170 4
  • #1 15 Paź 2015 21:01
    regi05
    Poziom 5  

Witam, na wstępie zaznaczenie,że próbowałem znaleźć odpowiedź w internecie, ale bezskutecznie.
    Mam problem z wifi na moim laptopie. Cała historia wygląda następująco.
    2tyg temu zakupiłem nowego laptopa, zainstalowałem wszelkie sterowniki, internet od dostawy z MULTIMEDIA POLSKA działał poprawnie, dobre prędkości bez opóźnień. Po tygodniu zmieniłem dostawcę na VECTRA. Od początku był problem z wifi słaby sygnał, przy usłudze 100mb/s maksymalna prędkość osiągana to 40mb/s, lecz zazwyczaj koło 20mb/s albo mniej. Na kablu prędkość zbliżona do 100mb/s. Po rozmowach z przedstawicielami VECTRA i przeskanowaniu pobliskich sieci, dostawca zmienił mi kanał nadawania sieci bezprzewodowej. Obecnie prędkość na moim laptopie to maksymalnie 10mb/s, gdzie na innych urządzeniach takich jak smarfon lub inny laptop jest w granicach 40-45mb/s, czyli ok. U mnie na laptopie sygnał jest istną sinusoidą, gdzie na pozostałych urządzeniach jest OK. Dodatkowo prędkość na kablu obecnie osiągana to max 65mb/s.
    Próbowałem przeistalować sterowniki do karty sieciowej, to momentami w ogóle się nie łączył z internetem. Prawdopodobnie problem tkwi w moim laptopie, tylko gdzie?
    Proszę o pomoc :)

dane techniczne:
    laptop win8.1 karta sieciowa: Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3160
    Ethernet: Killer e2200 Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.30)

router cisco model epc3928S

0 4
  • #2 16 Paź 2015 01:42
    KSRhaziel
    Poziom 36  

Być może źle interpretujesz problem i wcale może on nie tkwić w karcie sieciowej. Na początek udaj się do jakiegoś inne miejsca z WiFi (np. kolega), spróbuj się podłączyć i zobacz jakie będą wyniki testów.

0
  • #3 16 Paź 2015 09:08
    djacek
    Poziom 13  

Jaka jest moc sygnału odbieranego na karcie Wifi w laptopie? Może to kwestia anteny?

0
  • #4 16 Paź 2015 11:14
    hermes-80
    Poziom 43  

To zapewne kwestia zakłóceń, lub słabej kompatybilności radia routera i reszty.

0
  • #5 17 Paź 2015 14:00
    regi05
    Poziom 5  

djacek napisał:
    Jaka jest moc sygnału odbieranego na karcie Wifi w laptopie? Może to kwestia anteny?

Niestety jestem trochę zielony w te klocki, gdzie to mogę sprawdzić?
    hermes-80 napisał:
    To zapewne kwestia zakłóceń, lub słabej kompatybilności radia routera i reszty.

Jakieś sugestie co należałoby poprawić, żeby lepiej działało wifi?

EDIT:
    Dzisiaj ponownie VECTRA mi coś przestawiła zdalnie w routerze, ale zmiany jakby nie duże. Prędkość na kablu ok 75mb/s, prędkość na wifi 10mb/s i bardzo nierówny skaczący sygnał, a prędkość wifi na tel na androidzie między 40 a 50mb/s.

EDIT 2:
    Jednym z występujących objawów jest też gubienie sygnału. Często po restarcie laptopa nie łączy się automatycznie z siecią mimo, iż ma w opcjach jest zaznaczone, że ma się łączyć automatycznie. Na dodatek jak daje połącz to komputer myśli po czym wysykakuje komunikat "nie można było połączyć z tą siecią", zamykam okno i okazuje się, że jednak się połączył i wifi działa...

1