Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik do piecia Euroster 2020

15 Paź 2015 21:45 939 1
  • Poziom 9  
    Witam
    Kolejny sezon grzewczy się zaczął, przegląd jeszcze nie zrobiony u mnie w domu (byłem za granicą nie było kiedy) i mam teraz problem - z terminami kiepsko, a sterownik niby ustawiony na tepmeraturę 20 stopni C (mam małe dzieci musi być ciepło), ale piec nie zawsze się załącza i w rezultacie np. nad ranem zamiast 20 mam 16 stopni.
    Sam sterownik to Euroster 2020 w wersji z przewodami. Chciałem sobie chociaż wstępnie zdiagnozować czy to wina sterownika czy czegoś od strony pieca. Z tego co wiem w tym sterowniku stosowany jest przekaznik jednobiegunowy, mam tam trzy wejścia: NO, COM i NC. NC jest nieużywane. Znaczy wynika z tego że NC i COM są zwarte i jak piec ma być włączony to zwierany byłby NO i Com... I teraz moje pytanie czy w ramach diagnozy sterownika mogę po prostu zewrzeć oba kable na stałe - czy będzie to bezpieczne dla pieca? Wtedy jeśli piec będzie chodził cały czas to będę wiedział że coś z przełączaniem przekaznika w sterowniku jest nie tak...
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Możesz spokojnie odłączyć przewody od sterownika i podłączyć je ze sobą w celu diagnozy :D