Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mezon DSM100 - Jakie parametry na Hotbirda?

15 Paź 2015 23:20 1851 9
  • Poziom 20  
    Witam

Posiadam miernik Mezon DSM100, zawsze wszystkie talerze SAT ustawiałem na wpisane dawno dawno temu parametry i wszystko zawsze działało, w konfiguracji jest tak:

Hotbird 9
    LO: 9750
    SR:27500
    L: 13.0°
    QPSK: Nor
    F:11487
    LNB:18V
    22KHZ:Off

Ostatnio podłączyłem się do konwertera i brak sygnału, nie dało się ustawić, podpiąłem miernik u siebie w domu gdzie telewizja z Cyfrowego Polsatu normalnie działa i miernik nie pokazywał w ogóle sygnału. Pogrzebałem w ustawieniach i zmieniłem z 'Hotbird 9' na 'Hotbird 4' i pokazał mi się sygnał, dla pewności sprawdziłem jeszcze na inne instalacji gdzie normalnie działają odbiorniki i to samo.
    Wróciłem do pierwotnego 'talerza' i złapałem na nim sygnał na parametry 'Hotbird 4', ale po podpięciu dekodera CP nie widzi w ogóle sygnału (dekoder sprawny bo u mnie normalnie działa).

Oczywiście Hotbird 9 i Hotbird 4 to nazwy danych konfiguracji. Konfiguracja Hotbird 4 jest następująca:

LO:9750
    L:16°
    QPSK:Nor
    F:10719
    LNB:13V

No i teraz pytanie o co chodzi? W ogóle to 16° mi nie pasuje, bo to chyba jest Astra? No ale czemu u mnie gdzie odbieram Hotbirda pokazuje mi sygnał na tych parametrach?

Skąd wziąć aktualne parametry Hotbirda? Będzie ktoś tak uprzejmy je podać?

Jakieś inne propozycję co robię nie tak?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 34  
    Twój miernik mierzy zapewne tylko dvb-s, a od 1 października transponder 11488H został przełączony na dvb-s2 (11487.77H / DVB-S2 / 8PSK / 27500 / 3/4) i stąd brak pomiaru.
    Wafer napisał:
    16° mi nie pasuje, bo to chyba jest Astra

Nie Astra, tylko Eutelsat.
    Wafer napisał:
    czemu u mnie gdzie odbieram Hotbirda pokazuje mi sygnał na tych parametrach?

Co prawda w parametrach masz 16°, ale odpowiadają one tym z Hot Birda. Na Eutelsacie 16° ta częstotliwość (10720) idzie w pol. H.
    Wafer napisał:
    Skąd wziąć aktualne parametry Hotbirda?

http://pl.kingofsat.net/pos-13E.php
    Wafer napisał:
    Jakieś inne propozycje

Zacznij myśleć o zmianie miernika, bo ustawienie dobrych parametrów na tp. dvb-s nie gwarantuje dobrych parametrów dla dvb-s2.
  • Poziom 20  
    _kli_ napisał:
    Twój miernik mierzy zapewne tylko dvb-s, a od 1 października transponder 11488H został przełączony na dvb-s2 (11487.77H / DVB-S2 / 8PSK / 27500 / 3/4) i stąd brak pomiaru.

Czy to oznacza że w przypadku Hotbirda ten miernik jest już bezużyteczny?
    Czy wystarczy zmienić parametry na inny transponder Hotbirda który wciąż pracuje na dvb-s ? Np. 11393.44V który według w.w. strony pracuje wciąż na dvb-s, dobrze myślę?
  • Poziom 34  
    Nie jest całkowicie bezużyteczny, bo jeszcze jest sporo tp. nadających z HB w dvb-s, ale
    _kli_ napisał:
    ustawienie dobrych parametrów na tp. dvb-s nie gwarantuje dobrych parametrów dla dvb-s2

Natomiast uzyskanie maksymalnych parametrów dla HD, przy sprawnej instalacji gwarantuje bezproblemowy odbiór kanałów SD.
  • Poziom 20  
    Ustawiłem na 10719V i miernik milczy, mimo że to dvb-s.

Przestawiłem na 10892H, pokazuje normalnie sygnał, czy mogę na takich ustawieniach teraz ustawić talerz ? Będzie ok ?

Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Wafer napisał:
    Wróciłem do pierwotnego 'talerza' i złapałem na nim sygnał na parametry 'Hotbird 4'
    Wafer napisał:
    Konfiguracja Hotbird 4 jest następująca:

Wafer napisał:
    Ustawiłem na 10719V i miernik milczy

No to coś mi tu nie pasuje. Antena jest ustawiona na HB?
    Wafer napisał:
    Przestawiłem na 10892H, pokazuje normalnie sygnał, czy mogę na takich ustawieniach teraz ustawić talerz ? Będzie ok ?

No to ustawiaj. Efekty sam zobaczysz.
  • Poziom 20  
    _kli_ napisał:
    ]
    No to coś mi tu nie pasuje. Antena jest ustawiona na HB?

Tak, na HB.

Niejasno się wyraziłem, na ustawieniach poniżej miernik pokazuje sygnał: (Hotbird 4)

Na ustawieniach niżej miernik nie pokazuje sygnału: (Nowy profil, dajmy na to Hotbird 10).

L:13°

Na ustawieniach niżej miernik pokazuje sygnał: (Nowy profil Hotbird 11):

F:10892

• Pomocny post
    Poziom 34  
    Wafer napisał:
    na ustawieniach poniżej miernik pokazuje sygnał: (Hotbird 4)

Bo to są parametry odpowiadające tej częstotl. na HB,
    Wafer napisał:
    Na ustawieniach niżej miernik nie pokazuje sygnału: (Nowy profil, dajmy na to Hotbird 10).

... a te odpowiadają tp. na Eutelsacie 16°.
    Masz odwrotnie oznaczone satelity ! W profilu Hotbird 10 zmień LNB na 13V, a Hotbird 4 zmień na Eutelsat i LNB na 18V.
  • Poziom 20  
    _kli_ napisał:

Masz odwrotnie oznaczone satelity ! W profilu Hotbird 10 zmień LNB na 13V, a Hotbird 4 zmień na Eutelsat i LNB na 18V.

Aktualne ustawienia Hotbird 10:

Miernik pokazuje sygnał. Dziękuję za pomoc, jutro podjadę ustawić talerz na tych ustawieniach i dam znać czy wszystko chodzi ;)

Na dziś kończę, dobranoc ;)
  • Poziom 20  
    Byłem, sprawdziłem, na ustawianiach 'Hotbird 10" miernik pokazuje sygnał, mimo że antena jest źle ustawiona (tak jak na Hotbird 4).

Po zmianie na Hotbird 11 brak sygnału, ustawienie anteny (minimalnie w lewo), sygnał się pojawia i telewizja działa jak należy. A więc odpowiednie dla HB ustawienia dla tego miernika to:

F:10892

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)