Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra J 1.4t - Czym czyścić wtryskiwacze LPG - Fabryczna instalacja

technolo 16 Paź 2015 00:05 3543 2
  • #1 16 Paź 2015 00:05
    technolo
    Poziom 14  

Witam
    Temat teoretycznie powszechnie znany (konsultowałem sprawę w serwisach OPEL) oraz u przedstawicieli Landi Renzo - jednak nie do końca i ciekawi mnie dla czego tak mało tematów w tej sprawie.

Ale do rzeczy - czym czyścić wtryskiwacze LANDIRENZO MED (ZIELONE)???
    DANE:
    -Mam układ czasowy który będzie otwierał i zamykał wtryski w odpowiednim czasie
    -Mam wanienkę ultradźwiękową

nie wiem czym czyścić żeby ich nie uszkodzić
    w różnych tematach pojawiają się różne opcje:
    1. 50/50 woda z octem +troszeczkę płynu do naczyń
    2. Formuła STP do wtryskiwaczy gazowych
    3. benzyna ekstrakcyjna
    4. Denaturat
    5. Izopropanol (nie piszą jakie stężenie)

Może ktoś ma jakiś sprawdzony mix który pomoże a nie zaszkodzi???
    Wiem, że musi być to zasada a nie kwas, ale wiem też, że niektóre uszczelniacze i membrany w wtryskiwaczach nie lubią alkoholów - stąd właściwie mój temat.

Przestroga na własnym przykładzie - sporo warsztatów (w tym ASO) przy wypadaniu zapłonu i wyskakiwaniu kontrolki Check Engine oraz ESP pierwsze na co stawiają to na cewkę zapłonową (koszt od 700 zł do ~2000zł)
    W moim przypadku po przejechaniu niecałych 30 000 km zaczęły pojawiać się właśnie takie komunikaty, ale że jestem "sknerą" i pracuję w fabryce gdzie te bryki się składa, oraz znam paru ludzi którzy tymi samochodami jeżdżą udało mi się daną cewkę podmienić .... efekt ten sam.
    Po przejechaniu paruset km zmienił się błąd z P300 (sporadyczne wypadanie zapłonów) na P304 (wypadanie zapłonu na 4 cylindrze) od razu nasunął mi się pomysł przełożenia wtryskiwacza gazowego miejsce obok .... i tu wystąpił błąd p303 (wypadanie zapłonu na 3 cylindrze)
    Stąd moja krótka diagnoza - wtryskiwacz LPG nie-halo (nadmienię ,że cały "cyrk" dzieje się tylko na gazie)
    Nomen omen z początkiem roku 2015 firma LandiRenzo zastąpiła wtryskiwacze MED z zielonych na czerwone. Ciekawe dlaczego??? Okazuje się że zielone wtryskiwacze zostały zastąpione w seryjnej produkcji czerwonymi i tu nasuwa się pytanie dlaczego???
    Otóż okazuje się iż wtryskiwacze "zielone" niedomagały ze względu na wadę konstrukcyjną (tylko 4 otwory w wtryskiwaczu) dlatego zostały podstawione w te miejsce wtryskiwacze "czerwone" (wyposażone w 12 otworów) które problem usunęły (nie zatykały się)

1 2
  • #2 29 Paź 2017 16:28
    tkieron
    Poziom 1  

Witam,
    Chciałbym sie podpytać jak sie zakończyla walka z wtryskami gdyz mam bliźniaczy przypadek. Astra J 1.4t LPG fabryczne. Na benzynie jezdzi normalnie a na gazie "wyrzuca" kontrolki check engine i ESP. Diagnostyka checkEngine wskazuje na wypadanie zaplobu. Auto jest z 2014 r przejechalo 55tys i ma zielone wtryskiwacze.
    Zastanawiam sie nad czyszczeniem wtryskiwaczy albo wymiana na pomaranczowe tylko nie wiem czy taka podmiana 1:1 obejdzie sie bez ASO.
    Z góry dziekuję za odpowiedz.
    tk

0
  • #3 29 Paź 2017 17:25
    psooya
    Poziom 37  

Od moje auto wez egr cleaner wylej do wanny i plucz. Ja to tylko wymieniam bo jak ci splynie głowica bedziesz płakał. Załóż sobie porządny ffl bedzie lepiej dla wtryskow.

Dodano po 1 [minuty]:

Dlaczego chcesz zmieniać kolor? Mozesz kupic eko power jako zamiennik.

1
  Szukaj w 5mln produktów