Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć laptop z telewizorem wejście SCART?

supchem 16 Paź 2015 00:06 846 14
  • #1 16 Paź 2015 00:06
    supchem
    Poziom 21  

Witam,
    posiadam laptopa z gniazdami d-sub 15 pin i hdmi oraz telewizor kineskopowy z 2 gniazdami scart. Jakiego kabla potrzebuje by połączyć ten laptop z tv w celu oglądania na tv filmu, który mam na laptopie?
    Jeśli to się do czegoś przyda to do tv mam też dekoder (podłączona cyfrowa tv naziemna, a odbiornik nie ma wbudowanego dekodera) z gniazdem USB i hdmi.

0 14
  • #2 16 Paź 2015 00:27
    vampire86
    Poziom 35  

Kabel VGA -> SCART . Na allegro ich pełno.

0
  • #3 16 Paź 2015 00:29
    supchem
    Poziom 21  

A co będzie przy takim połączeniu z dźwiękiem? Czy będzie on z głośników w telewizorze?

0
  • #4 16 Paź 2015 01:31
    vampire86
    Poziom 35  

Złącze VGA daje sygnał video. W telewizorze nie masz żadnych innych złączy, jak cinche etc?

Jeżeli innych złączy brak, będziesz musiał kupić kabel VGA+minijack -> SCART
    Wpisz w Allegro "vga jack scart" a znajdziesz właściwe kable.

0
  • #5 16 Paź 2015 05:32
    Polon_us
    Poziom 40  

vampire86 napisał:

Jeżeli ten kabel to zwykła przejściówka, to te połączenie nie będzie działało.
    Powyższa porada jest nieprawidłowa.

Konieczna jest konwersja sygnału, czy to VGA -> Composite czy VGA -> S-VHS. Zależy jakie telewizor ma możliwości.

0
  • #6 16 Paź 2015 09:15
    vampire86
    Poziom 35  

Polon_us napisał:
    vampire86 napisał:

Jeżeli ten kabel to zwykła przejściówka, to te połączenie nie będzie działało.
    Powyższa porada jest nieprawidłowa.

Konieczna jest konwersja sygnału, czy to VGA -> Composite czy VGA -> S-VHS. Zależy jakie telewizor ma możliwości.

Używałem takich "przejściówek" kiedyś i nadal używam. Oczywiście działają. Dlaczego więc twierdzisz, że nie będą one działały?

0
  • #7 16 Paź 2015 09:57
    Polon_us
    Poziom 40  

vampire86 napisał:
    Używałem takich "przejściówek" kiedyś i nadal używam. Oczywiście działają.

Kolega mógłby podać pomiędzy jakimi urządzeniami takie połączenie działa? Byłbym wdzięczny.
    vampire86 napisał:
    Dlaczego więc twierdzisz, że nie będą one działały?

Standard sygnałów RGB sprzętu RTV nie jest kompatybilny z standardem RGB dla sprzętu komputerowego.
    Tylko w bardzo specyficznych sytuacjach można zastosować takie połączenie wprost.

Swoją drogą, interesujące jest, czy telewizor autora tematu w ogóle obsługuje sygnały RGB.

0
  • #8 16 Paź 2015 10:05
    vampire86
    Poziom 35  

Polon_us napisał:
    vampire86 napisał:
    Używałem takich "przejściówek" kiedyś i nadal używam. Oczywiście działają.

Kolega mógłby podać pomiędzy jakimi urządzeniami takie połączenie działa? Byłbym wdzięczny.
    vampire86 napisał:
    Dlaczego więc twierdzisz, że nie będą one działały?

Standard sygnałów RGB sprzętu RTV nie jest kompatybilny z standardem RGB dla sprzętu komputerowego.
    Tylko w bardzo specyficznych sytuacjach można zastosować takie połączenie wprost.

Swoją drogą, interesujące jest, czy telewizor autora tematu w ogóle obsługuje sygnały RGB.

Teraz niestety nie pamiętam, bo wiele lat temu wymieniłem telewizory CRT na LCD. Ale był to chyba jakiś telewizor od JVC. Z tego co pamiętam, podłączałem też u znajomych swój kabel i też działało. Widocznie miałem szczęście.

Druga opcja - widzę na Allegro, że są takie kable, ale posiadające wbudowany konwerter we wtyczce SCART, który jest niewidoczny gołym okiem. Może zatem mój kabel nie był zwykłym kablem z przepiętymi pinami.
    np. podlacz-tv-do-komputera-bez-tv-out-konwerter-vga
    podlacz-tv-do-komputera-bez-tv-out-konwerter-vga

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

0
  • #9 16 Paź 2015 17:46
    supchem
    Poziom 21  

Oprócz 2 wejść SCART z przodu telewizora mam jeszcze takie gniazda. Obrazu w hd nie oczekuję, ale chciałbym by był w miarę możliwości jak najlepszy.
    Jak połączyć laptop z telewizorem wejście SCART?

0
  • #10 16 Paź 2015 18:09
    maksar
    Poziom 23  

vampire86 napisał:
    Używałem takich "przejściówek" kiedyś i nadal używam.
    vampire86 napisał:
    Teraz niestety nie pamiętam, bo wiele lat temu wymieniłem telewizory
    CRT

To jak wreszcie, używasz czy nie? Bo to wielka ściema co wypisujesz. I zaczynasz się motać.
    vampire86 napisał:
    Z tego co pamiętam,

vampire86 napisał:
    Widocznie miałem szczęście.

0
  • #11 16 Paź 2015 21:57
    vampire86
    Poziom 35  

maksar napisał:
    vampire86 napisał:
    Używałem takich "przejściówek" kiedyś i nadal używam.
    vampire86 napisał:
    Teraz niestety nie pamiętam, bo wiele lat temu wymieniłem telewizory
    CRT

To jak wreszcie, używasz czy nie? Bo to wielka ściema co wypisujesz. I zaczynasz się motać.
    vampire86 napisał:
    Z tego co pamiętam,

vampire86 napisał:
    Widocznie miałem szczęście.

Tak używam. I nie zamierzam się tłumaczyć gdzie, bo temat jest inny. Możesz sobie założyć, że wymyślam i ściemniam, nie zależy mi na tym, żebyś mi uwierzył.

@supchem, w takim razie masz komplet złączy. Możesz również popchnąć sygnał na S-Video, zaś dźwięk na zwykłe cinche. HD raczej nie będziesz miał, ale rozdzielczość też może być kiepska.

0
  • #12 16 Paź 2015 23:51
    supchem
    Poziom 21  

Czyli tak podsumowując bo za bardzo się na tym nie znam które złącze najlepiej wykorzystać by uzyskać najlepszą możliwą jakość i jaki kabel kupić? Prosiłbym najlepiej o konkretny przykład i czy z tym wbudowanym konwerterem czy bez?
    Dla mnie najwygodniejszy byłby ten vga, jack --> scart z wbudowanym konwerterem.
    Dziękuję za wszelkie podpowiedzi. :D

0
  • #13 17 Paź 2015 05:24
    Polon_us
    Poziom 40  

supchem napisał:
    Dla mnie najwygodniejszy byłby ten vga, jack --> scart z wbudowanym konwerterem.

Ten kabel/konwerter wspomniany przez kolegę Vampire86 we wpisie #8 wygląda bardzo obiecująco. Jeżeli faktycznie jest tak zbudowany, kolega nie powinien był mieć kłopotów z jego użytkowaniem.

Ale sugerowałbym następujące postępowanie:

A - wysłać zapytania do sprzedawcy:

- jakie sygnały video są dostępne na tym gnieździe Euro
    - czy telewizor ma musi spełniać jakieś specjalne wymagania, aby skorzystać z tego konwertera.

B - mając odpowiedź od sprzedawcy porównać je z instrukcją telewizora -> dane techniczne -> wejście Scart

Jeżeli będzie tu zgodność - to można kupować. Jeżeli kolega będzie miał wątpliwości, to proszę pytać tutaj.

I nie należy się spodziewać super obrazu. Niewiele telewizorów CRT może zaoferować coś więcej niż standardową rozdzielczość.
    Aha, na laptopie kolega musi ustawić rozdzielczość 720x576 (inaczej 576i) dla wyjścia VGA przy podłączeniu tego kabla.

0
  • #14 21 Paź 2015 22:12
    supchem
    Poziom 21  

Witam ponownie, udało mi się nie drogo kupić taki kabel vga, jack, scart z wbudowanym konwerterem. Dostałem instrukcję i program na płytce dzięki któremu przestawię parametry karty graficznej. Nie znam się dokładnie na tym ale idąc za koleją należy określić nową rozdzielczość, zmienić tryb wyświetlania, jakiś przeplot, geometrię poziomą i odświeżanie w geometrii pionowej. Po ustawieniu 15, 625 kHz w geometrii poziomej, odświeżanie w geometrii pionowej powinno się zmienić na ok 24, 113 Hz bo jak pisze w instrukcji jeśli zmieni się na ok. 19 to nie będzie działać. Mi zmienia się właśnie na ok 19 i nie wiem dlaczego i co z tym zrobić. Jak tak zostawiam to kabel nie działa.

0
  • #15 21 Paź 2015 22:44
    sosarek
    Poziom 43  

No i wątpię by to działało na stałe - kiedyś były w handlu dostępne takie kable lecz działały prawidłowo tylko z kilkoma rodzajami kart graficznych, no i było to dobre 10 lat temu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo