Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B FL - Nie świeci prawy ksenon.

16 Paź 2015 06:45 2157 4
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mój problem dotyczy przedniej prawej lampy wyposażonej w oryginalny ksenon, który podczas deszczu lub umycia auta przestaje działać. Problem dość drażliwy bo nie wiem gdzie szukać problemu, pomijając to że światło pozycyjne jak i drogowe oraz kierunkowskaz działa. Proszę Was o pomoc bo nie wiem co może być taka dziwną przyczyną tego. Opel Vectra B FL 2000 rok.
  • Poziom 15  
    Pod lampą masz przetwornice od xenonu, zamień je miejscami z lewej na prawą, ale same przetwornice, wtedy się upewnisz co powoduje usterkę. Podejrzewam, że ona się rozszczelniła i gdzieś do środka dostaje się wilgoć co powoduje tę usterkę.
  • Poziom 15  
    Porada trywialna...ale sprawdź bezpieczniki. Ja miałem tak u siebie: zgasł prawy, podmieniłem palnik i nic. Już zacząłem szukać przetwornicy na znanym portalu aukcyjnym ale coś mnie tknęło i zajrzałem do skrzynki z bezpiecznikami. Co było ciekawe bezpiecznika nie było w ogóle...do dziś nie wiem gdzie i jak wyparował.

Moderowany przez CameR:

(...)podczas deszczu lub umycia auta przestaje działać(...)
    Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Poziom 12  
    Wydostanę przetwornicę bez demontażu zderzaka i lampy ?
  • Poziom 15  
    Raczej trzeba będzie zdemontować jedno i drugie. Lampę napewno.