Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 206 - stukanie przy skręcie kół po wymianie wahacza

16 Paź 2015 10:50 2268 5
  • Poziom 2  
    Cześć! Wiem, że sporo już postów w temacie lecz żadna odpowiedź nie rozwiewa moich wątpliwości. Postanowiłam więc napisać.

Otóż w moim peugeocie 206 po wymianie lewego wahacza i prawego łącznika stabilizatora przy połowicznym i całkowitym skręcie kierownicy pojawiają się stuki- jakby w kołach. Dźwięk przypomina przeskakiwanie skrężyny, jest głuchy i krótki powtarza się kilkukrotnie. W środku samochodu słychać go głośno na zewnątrz praktycznie wcale.

Dodam, że przed wymianami nie było owych stuków w ogóle.

Czy wpływ na to może mieć błędny montaż lub uszkodzone części?

Dodam, że na stacji diagnostycznej nie stwierdzono nic innego do wymiany w przedniej części zawieszenia.

Proszę o pomoc, muszę wiedzieć czy domagać się od mechanika naprawy bez płatności bo np. on to zrąbał. Z góry dzięki za wszelkie rady.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Być może wcześniej tego nie słyszałeś, a po Twoim opisie sprawdził bym łożyska amortyzatora.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    @georgesgr dokładnie Cię rozumie i nie kwestionuje Twojej wiedzy ( czytałem nie jeden Twój post) nie mniej jednak czytając opis autora widzę podobieństwo puga mojej siostry. Po wymianie łączników, które grały na kostce brukowej jak Sabaton odezwały się łożyska. Zgadzam się z tym iż autor powinien udać się na konsultację do zakładu wykonującego usługę. Fakt faktem auta nie mamy pod ręką i możemy tylko gdybać, zobaczymy co autor zadziała.

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    peugeot 206 ogólnie rzecz biorąc maj bardzo średnie zawieszenia i mnóstwo kiepskiej elektroniki. Prawdopodobnie jest to wynik niedokładnego dokręcenia i ustawienia elementów .
    Wiadomo, wiekszość montażu w samochodach produkowanych serynie odbywa sie autoamtycznie. Parę [Nm] i [mm] mniej lub wiecej i cały montaż do poprawy. Ustawienie powinno być zgodne z DTR samochodu.

A nieiem czy jest tam drożek stabilizatora ale jesłi jest to sprawdz jego ustawienie.

Dodano po 1 [minuty]:

https://www.google.pl/search?q=zawieszenie+pr...upDJyAIVQxIsCh05AgC1&biw=1138&bih=556#imgrc=_