Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Studnia głębinowa a straszne strzelanie powietrzem z kranu

16 Paź 2015 11:17 1794 4
 • Poziom 8  
  Witam Wszystkich otóż jakiś czas temu kopałem głębinówkę bo studnia wyschła.Pytanie polega na tym czy dobrze wszystko zmontowałem bo strasznie mi strzela powietrzem z kranu. Otóż do głębniówki wpuściłem pompę potem od pompy do domu rurka plastikową a w domu dopiero montowałem zawór ciśnieniowy ,zawór zwrotny, filtr wody i to do hydroforu 150l i do instalacji w domu. I pytanie czy zwrotny nie powinien być przy pompie żeby ciśnienie z rurociągu nie uciekało?
  Dziękuje za pomoc i czekam na odpowiedzi.
 • Poziom 8  
  No jezu człowieku naucz sie czytac ze zrozumieniem a nie takie cos odpisujesz. Jak byś dobrze przeczytał to byś wiedział ze pytałem o to czy zawór zwrotny ma byc przy pompie czy przy hydroforze w domu bo moze brac powietrze z rury jak woda splywa z powrotem do studni.
 • Poziom 13  
  O ile Twoja pompa nie jest z zaworem zwrotnym to powinieneś zamontować go na dole przed pompą.Jeśli ma taki zawór bo są i takie pompy sprawdź tak jak podpowiada Ci przedmówca wydajność źródla.
 • Poziom 33  
  Vesiga napisał:
  czy zawór zwrotny ma byc przy pompie czy przy hydroforze w domu bo moze brac powietrze z rury jak woda splywa z powrotem do studni.

  Jeśli pompa jest zanurzona w wodzie, zaś w rurze do hydroforu po ostatnim pompowaniu jest woda, to skąd to powietrze w/g Ciebie?.
  Jeśli pompa jest cały czas zanurzona a reszta układu szczelna to nie ma prawa dostawać powietrza, kosz/zawór zwrotny w studni to absolutny wymóg w przypadku kiedy pompa jest w piwnicy a nie w studni, albo w przypadku tzw. samociśnienia (bez pompy).
  Wygląda na to że masz gdzieś nieszczelność na odcinku pompa-hydrofor, może któraś złączka, specyfika ich budowy powoduje czasem że nie przepuszczają ciśnienia wody natomiast podciśnienie powoduje zassanie powietrza do układu.
  Oczywiście, montaż zaworu zwrotnego pod pompą w tym przypadku jest też pewnym rozwiązaniem.