Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Lark FreeMee X2 7 - Nie podnosi się system

16 Paź 2015 12:08 1731 4
  • Poziom 20  
    Tablet FreeMe X2 7 system Android 4.2.41, po włączeniu wyskakuje tylko ekran startowy lark i na tym wisi. Po wejściu do menu serwisowego i wykonaniu factory reset bez zmian. Ma ktoś może frimeware od tego urządzenia, szukałem po forach itp i nic nie znalazłem na stronie producenta jest ale do innego modelu.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 16  
    Wytłumacz nam co robiłeś na nim. Bo prawdopodobnie nie jest to jego pierwsze uruchomienie?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 20  
    Tablet jest od mojego szwagra dzieciaki grały na nim w gry do czasu aż przestał się uruchamiać, zobaczyłem że ładowarka była uszkodzona raz ładowała raz nie więc ją naprawiłem i teraz ładuje ok ale system nie wstaje nadal. Ja uruchomiłem więc menu serwisowe i myślałem że wystarczy zrobić faktory reset jak na innych tabletach w takich przypadkach, lecz ten po faktory reset się przeładowuje powracając co menu serwisowego i nie chce się uruchomić.
  • Pomocny post
    Moderator - GSM
    Trzeba wgrać nowe oprogramowanie. W sieci ciężko znaleźć. Napisz która wersja tego tableta, bo x27 było kilka.

Dodano po 8 [minuty]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2857701.html
  • Poziom 20  
    Udało mi się zrobić wgrał się nowy frimeware i chodzi elegancko. Dla potomnych napiszę jak było w moim przypadku jak się udało to uruchomić bo próbowałem na wiele sposobów.
    Uruchomiłem na PC program RKBatchTool wskazłem mu plik z frimware i tam po podłączeniu przewodu migał pierwszy kwadracik na różowo.
    Tablet w trybie serwisowym podpiąłem pod kompa wykryło że coś podłączyłem i szukało sterowników ale nie mogło znaleźć gdy wskazywałem gdzie są to też nie chciał ich zainstalować więc wszedłem w opcję podczas dodawania sterowników żeby pozwolił mi wybrać z listy, na tej liście kliknąłem że nie ma tam tego urządzenia i że wskażę je ręcznie wskazałem plik ze sterownikami pod mój system był w nim tylko jeden sterownik i niby zainstalował go pod tym urządzeniem ale pultał się że coś tam jest nie do końca tak jak powinno ale to wystarczyło.
    Po resecie trzymałem przycisk + od głośnośći na tablecie był czarny ekran ale program RKBatchTool wykrył urządzenie kwadracik wreszcie zapalił się na zielono. Kliknąłem Aktualizuj i poszło już potem wszystko automatycznie:)

Jeden minus plik który miałem był z automatycznie ustawionym językiem chińskim czy jakimś innym ślaczkowym ale poszukałem w google obraz z menu w języku angielskim i metodą dedukcji wszedłem po tych samych ikonkach i zmieniłem język na Polski:) życzę powodzenia innym

W załączniku pliki z których korzystałem z programem i sterownikami, frimeware znalazłem na necie i ma ok 500mb więc jest za duży by go wstawić