Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak i z czego zrobic prostą obrotową podstawe elektryczną

16 Paź 2015 14:23 657 5
  • Poziom 9  
    Witam, zajmuję się fotografią. Potrzebuję zbudować, w miarę tanio prostą podstawę okrągłą o sr 8-10cm o napędzie elektrycznym. Zależy mi aby ta podstawa obracała się powoli i płynnie. Oczywiście pełnią szczęścia była by możliwość regulacji obrotów i zasilanie bateriami. Kierunek obrotów może być jeden i obojętnie w która stronę, choć jak by się dało go zmieniać to czemu nie. O wykonanie samej podstawy, czyli blatu i na jakiejś ośce czy łożysku to dla mnie nie problem, przeniesienie napędu z silniczka też się jakoś załatwi, może jakieś trybiki lub pasek ze starego magnetowidu i jakoś będzie. Niestety nie wiem skąd i od czego zapodać silniczek, taki który kręciłby się odpowiednio wolno ?
  • Poziom 37  
    Wpisz
    silnik wolnoobrotowy 24V
  • Moderator Samochody
    A te
    catfish napisał:
    silniczek, taki który kręciłby się odpowiednio wolno
    to znaczy ile obrotów na minutę? Co ta podstawa będzie dźwigać? Jeśli coś lekkiego, to silnik wycieraczek przednich od samochodu osobowego/ciężarowego - podstawę da się wtedy przykręcić bezpośrednio na osi jego przekładni. Prędkość obrotową można w prosty sposób regulować napięciem.
  • Poziom 29  
    Silnik z przekładnią od wycieraczek samochodowych może spełni twoje oczekiwania .
  • Poziom 31  
    Najlepiej silnik i talerz od mikrofalówki. Około 6-7 obrotów na minutę. Z tym, że zasilanie prądem zmiennym 230V (czarem 24V).