Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłe zatrzymanie pracy laptopa Lenovo Y550P

16 Paź 2015 15:53 612 10
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam problem związany z "zacinaniem" się laptopa. Po prostu nieoczekiwanie ekran się zacina i nic nie mogę zrobić. Mogę jedynie odłączyć od zasilania i uruchomić ponownie. Miałem też zepsutą kartę sieciową i trzeba było ją wymienić i właśnie po wymianie zaczął się problem. Z góry dziękuję.
  • PCBway
  • Poziom 12  
    Witam, jaki to laptop? jaka karta była wymieniana?
  • Poziom 9  
    Mam laptopa Lenovo Y550P. Wymieniłem na początku wakacji kartę sieciową, ta uszkodzona to WiFi Link 5100 a nowa to Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter.
  • PCBway
  • Poziom 12  
    W jakim momencie laptop zacina się? w systemie? testy pamięci przeprowadzone? Potrzebne jest więcej informacji, by móc udzielić pomocnych wskazówek
  • Poziom 9  
    Pierwszy raz laptop zaciął się podczas grania. Myślałem wtedy, że to przez przegrzanie ale później zaciął się gdy przeglądałem internet. nie wykonywał żadnej ciężkiej pracy. Z reguły zacina się po dłuższym czasie pracy. Test pamięci też nic nie wykazał.
  • Poziom 12  
    A jak wyglądają temperatury? czy po zacięciu komputer resetuje się, czy łapie zwiechę tylko?
  • Poziom 9  
    Łapie zwiechę i muszę odłączać zasialnie żeby się wyłączył tylko raz po ok 10 min pokazał się bluescreen ale w innych przypadkach nawet po 30 min nic się nie działo.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Miałem też zepsutą kartę sieciową i trzeba było ją wymienić i właśnie po wymianie zaczął się problem. ...
    stara WiFi Link 5100 a nowa to Atheros AR5007EG [/u][/u]

Tutaj masz problem.
    * cała reszta jest Ok. temperatury ok.

Stare sterowniki usuwałeś!
    Z tym Atheros to sa zawsze problemy?!

Pełna nazwa tego laptopa np. Lenovo IdeaPad Y550P - 3241.
    Jaki system?

Support z USA Link_ y550p
    Dla tej serii zalecaja Atheros AR9285 AR5B95 802.11B / G / N
  • Poziom 9  
    Wystąpił pewien problem bo chciałem zainstalować sterownik do tej karty sieciowej i na końcu instalacji wyskoczył bluescreen i po ponownym uruchamianiu laptop nie wykrył karty sieciowej i musiałem podłączać inną kartę sieciową(podłączaną do USB) nie wiem co się stało.