Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo G510 - Laptop nie widzi żadnej sieci WiFi

likomedes 16 Oct 2015 18:09 13476 13
    likomedes
    Level 8  
    Witam. Laptop Lenovo G510 nie widzi żadnej sieci WiFi (nie wyszukuje ich po kliknięciu),
    WiFi działało kilka miesięcy na Windows 7, potem kilka dni na Windows 10 i Ubuntu. Teraz nie działa na żadnym z tych trzech systemów (sterowniki instalowałem ze strony producenta). Za łączność bezprzewodową w laptopie odpowiada karta Atheros AR5B225 sprawdzałem że jest podłączona (nie odpiął się żaden przewód), karta odpowiada za WiFi i bluetooth (bluetooth działa normalnie WiFi wcale). Internet przewodowy działa. Mój ruter łączy się prawidłowo z wszystkimi innymi urządzeniami ale także go resetowałem. Ruter widzi w zasięgu mój laptop, laptop również w połączeniach sieciowych ma symbol pełnego sygnału
    Na obudowie nie ma żadnego włącznika sieci bezprzewodowej, tryb samolotowy jest wyłączony. Przeszukałem wiele forów i stosowałem wiele porad, jak dotąd nieskutecznie.
    Ma ktoś jakiś pomysł?
    Powinienem wymienić kartę WiFi?
    Sprajsnar
    Level 10  
    Klawisze funkcyjne Fn+ F5 lub F7 próbowałeś?
    likomedes
    Level 8  
    Tak, próbowałem, tryb samolotowy itp. nie są aktywne
    Sprajsnar
    Level 10  
    Karta nie wchodzi w konflikt z innym urządzeniem? Podaj screeny z menedżera urządzeń.
    likomedes
    Level 8  
    Raczej nie, działała bez problemów kilka miesięcy na win7 i kilka dni na win10...
    Sprajsnar
    Level 10  
    Przychodzi mi do głowy jeszcze tylko reset bios-u. Jeśli nie pomoże, spróbuj utworzyć inną sieć z typem /b.
    likomedes
    Level 8  
    Co to znaczy reset biosu? Przywracałem bios do ustawień fabrycznych ale bez skutku, Jak mam utworzyć tę sieć?
    Sprajsnar
    Level 10  
    Mialem na myśli, czy innej sieci tez nie widzi?
    likomedes
    Level 8  
    Nie widzi kompletnie żadnej sieci bezprzewodowej, łączy się jedynie po kablu.
    Sprajsnar
    Level 10  
    Pozostaję Ci przełożyć i sprawdzić kartę na innym laptopie.
    likomedes
    Level 8  
    Przełożyłem swoją kartę WiFi do drugiego laptopa i tam działa bez zarzutu, nie mam pojęcia jak jeszcze podejść do tego problemu...
    Sprajsnar
    Level 10  
    Zrób odwrotnie- przełóż dobra kartę do laptopa, wykluczymy uszkodzone gniazdo.
    likomedes
    Level 8  
    Gdy tak zrobiłem, jeszcze przed odpaleniem systemu wyrzuciło mi black screen z komunikatem że karta jest niekompatybilna (a wkładałem dokładnie ten sam model tylko że dedykowany dla laptopa Samsung) i żeby nacisnąć przycisk power w celu wyłączenia i usunąć tę kartę. Czyli z kartą z Samsunga nie chciał nawet odpalić systemu.
    likomedes
    Level 8  
    Witam ponownie. Oddałem laptopa na gwarancję do serwisu Lenovo, po 6 tygodniach dostałem wiadomość, że laptop został uznany za nienaprawialny i przysługuje mi wymiana sprzętu na nowy model. Temat uważam za zamknięty.