Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Bojlera elektryczn - jak zamontowac

16 Paź 2015 22:11 5973 6
  • Poziom 2  
    Witam, ostatnio w mieszkaniu w kuchni popsuł mi się piecyk gazowy do ogrzewania wody jedynie w kuchni bo w łazience mam osobny bojler elektryczny.
    Szwagier dał mi nieużywany ale stary bo z 2005 Akumulacyjny elektryczny podgrzewacz wody chciałem go zamontować ale nie wiem jak.

W kuchni po demontażu junkersa gazowego ze sciany wystaje mi tylko jedna rura z zimną wodą i jak to wszystko podłączyć? Dodam zdjęcia bojlera i kartonu na którym są informacje co to za sprzęt, dodam też dwa obrazki z painta który sposób podłączenia jest prawidłowy?

Podłączenie Bojlera elektryczn - jak zamontowac Podłączenie Bojlera elektryczn - jak zamontowac Podłączenie Bojlera elektryczn - jak zamontowac Podłączenie Bojlera elektryczn - jak zamontowac

Sposób nr 1 z trójnikiem jest prawidłowy?

Sposób nr 2 myślałem o baterii trójdrożnej byłem nawet dziś w castroramie po taka baterie ale sprzedawca powiedział że ona się nie nadaje bo jest do systemów bezciśnieniowych... w sumie to na kartonie jest napisane Ciśnienie 0MPa więc nie wiem czy to ciśnieniowy czy bezciśnieniowy dodał że ta bateria trójdrożna jest tylko do przepływowych podgrzewaczy wody.
  • Poziom 42  
    A gdzie jest jego dokładny symbol? wpisz go w google i dowiesz się czy jest ciśnieniowy , czy bezciśnieniowy > po tym będziesz wiedział jak go podłączyć.
  • Poziom 2  
    Znalazłem tylko na naklejce Galmet sg-10

W internecie znalazłem taką oto notkę dot serii SG 5 i 10

"Ogrzewacze mogą pracować jako ciśnieniowe (w komplecie zawór bezpieczeństwa) lub bezciśnieniowe (do współpracy z trójdrożną baterią bezciśnieniową)"

Czy to oznacza że oba sposoby podłączenia są prawidłowe ?
    Sposób z baterią trójdrożną jest chyba znacznie łatwiejszy co?
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Patrząc po wyglądzie ja uznałbym go, jako bezciśnieniowy i podłączył z baterią trójdrożną.
  • Poziom 12  
    Układ bezciśnieniowy ma jeden mały mankament ,a mianowicie bojler musi wisieć blisko baterii trójdrożnej . Jest to układ otwarty co skutkuje tym ,że podczas grzania woda kapie z baterii .
  • Poziom 2  
    Rozumiem więc że sposób podłączenia z baterią trójdrożną będzie dobrym sposobem? Bateria od bojlera będzie znajdowała się w odległości 20-30cm
  • Poziom 12  
    Będzie najtańszym