Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Led do 1000 zł Hd ready czy Full HD?

Dżemix 17 Oct 2015 02:35 2895 25
 • #1
  Dżemix
  Level 16  
  Witam, planuję zakup tv do małego pokoju 32'' do ok 1000 zł oglądany 90% wieczorami. Przeszperałem trochę forum i najczęściej polecany jest Sharp.
  Mam okazję kupić Sharp LC-32LD170E hd ready w cenie 949 zł.
  Jednak zastanawiam się czy nie dołożyć niewiele (ok 100zł) na jakiś tv full hd.
  W cenie do 1200 zł znajdziemy Thomson 32FA3103, LG 32LF5610, Samsung UE32J5000, Philips 32PFH4100/88, LG 32LF5800, Samsung UE32J5100.
  Czy w tym przedziale cenowym warto dokładać do full hd, czy obraz będzie dużo lepszy? jeśli tak to który z powyższych wybrać? A może nie ma różnicy i zostać przy Sharpie?'  1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
  3x3m.
  2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
  2 m
  3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
  1 lub 2
  4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
  na wprost.
  5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
  wisieć.
  6. Jak słońce świeci w pokoju?
  od rana, od wschodu.
  7. Jaki masz obecnie telewizor?
  w tym pokoju żadnego. w innym plazma Panasonic 42''
  8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
  żadnych bajerów, hdmi wystarczy.
  9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
  analogowy z anteny ''dachowej''.
  10 .Jakie urządzenia?
  ?
  11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
  3-4.
  12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
  bez różnicy.
  13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
  filmy i wiadomości.
  14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
  nie/jeśli tak bardzo rzadko.
  15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
  nie mam do tego ukochaną plazmę.
  16. Preferencje co do marki?
  brak, w plazmach panasonic, w ledach nie orientuję się.
  17. Preferencje co do wielkości?
  max 32 cal, mały pokój.
  18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
  że obraz w led cofnął się w stosunku do plazm i nadal nie może osiągnąć tej jakości po 10 latach a mimo to plazmy wycofują.
  19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
  wieczorami.
  20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
  1200zł.
  21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
  nie w zadnym wypadku. każdy ze znajomych kto kupił tv z 3d ani razu go nie użył :)

  z góry dziękuję za pomoc.
 • #2
  Dżemix
  Level 16  
  Witam, czy ktoś pomoże?
 • Helpful post
  #3
  Nicedog
  Level 23  
  Dżemix wrote:
  planuję zakup tv do małego pokoju 32'' do ok 1000 zł oglądany 90%

  Ja niedawno również ten temat zgłębiałem i miałem już "na oku" do zakupu inną markę, ale znajomi polecili mi słynącego z niezawodności i bardzo dobrej jakości Panasonica.
  W przypadku 32" jest również z tej serii Panasonic TX-32A300 i aktualnie można go zakupić w cenie do 1000 zł. (dzisiaj, tj. 17.10.2015 roku - w tej ww. cenie jest on osiągalny np. w http://www.ceneo.pl/30259337?se=TLA4qv9cjT9mJ...D8suYNmaiX-8&gclid=CL_L8oGXycgCFesBwwod-CgNFw,
  a w Allegro na dzień dzisiejszy m.in. przy wybraniu opcji Full HD pojawiła się taka jego oferta http://allegro.pl/telewizor-32-panasonic-tx-32a300e-hd-hdmi-usb-ci-i5726394597.html razem z dostawą w cenie 860 zł - i tutaj mam tę konieczną UWAGĘ, że na tej aukcji pisze, iż licząc od dnia dzisiejszego pozostało jeszcze 9 dni do jej zakończenia)
 • #4
  Dżemix
  Level 16  
  Witam, no tak dzięki, a czy w tych cenach jest widoczna różnica w tv hd ready i full hd czy raczej znikoma?
  najwięcej osób poleca PHILIPS 32PHH4100/88 i Sharp LC-32LD170E oraz Panasonic TX-32A300E który będzie najlepszym wyborem?

  Co do - TX-32A300E to lcd, ja szukam tylko LED.
 • #5
  Nicedog
  Level 23  
  Dżemix wrote:
  1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
  4x3m.
  2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
  2,5m

  W pomieszczeniu mojej matki są podobne warunki. Jednak do niego został wiosną tego roku zakupiony 42" Panasonic TX-42A400 Led do 1000 zł Hd ready czy Full HD?

  - i tam wcale nie wydaje się za duży.

  Dodano po 7 [minuty]:

  Dżemix wrote:
  Co do - TX-32A300E to lcd, ja szukam tylko LED.

  A dlaczego LED ? Z tego 42" Panasonica TX-42A400 (który jak ten TX-32A300E jest z tej samej serii TX) moja matka jest bardzo zadowolona, albowiem przede wszystkim ma super piękny, krystaliczny obraz.
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  Nicedog
  Level 23  
  LOCOLOCO wrote:
  Pod względem skalowania Philips, obraz będzie czysty.

  A jak jest z niezawodnością Philipsa ? Przed zakupem dla mojej matki tego Panasonica z serii TX sporo czytałem w Internecie, a tam jednoznacznie chwalili Panasonica - również za jego niezawodność, albowiem statystycznie Panasonic mało się psuje i po okresie gwarancji służy jeszcze długie lata (czego nie doświadcza się w większości współczesnych telewizorów od innych producentów, gdyż ich trwałość jest ponoć tak obliczona, że psują się zaraz po zakończeniu gwarancji).

  Dodano po 50 [minuty]:

  Na tej stronie http://nt.interia.pl/audio-wideo/news-roznice-miedzy-lcd-i-led,nId,687727 znalazłem przystępnie napisany artykuł wyszczególniający różnice między LCD i LED, bo ta różnica jest widoczna na pierwszy rzut oka w jednej literze nazwy. Stąd zasadnie jest tam postawione pytanie - Czy tylko dla niej warto wydawać parę tysięcy złotych więcej? Dlatego w dalszej części tego artykułu dochodzi się do wniosku, że "tak czy inaczej posługiwanie się terminem "telewizor LED" jest zdecydowaną przesadą. To wciąż jest klasyczne LCD, wyposażone w te same matryce co starsze odbiorniki".
 • #8
  Dżemix
  Level 16  
  Wg mnie i tak żaden led i lcd nie przebije plazmy, nawet tej z niskiej półki, ale to moje subiektywne odczucie, a czemu led? Podobno lepsze wyświetlanie od lcd i niższe zużycie energii. Co od panasonic to prawda plazma 42'' od 8 lat wciąż śmiga jak nowa. crt od 25 lat jak nowy. Mogę śmiało zaufać tej marce.
  Prosiłbym jeszcze o odpowiedź czy hd ready w porównaniu do full hd w tv za 1100 zł będzie bardzo widoczna różnica? Czy nie ma to większego znaczenia przy takiej kwocie zakupu?
 • Helpful post
  #9
  Nicedog
  Level 23  
  Dżemix wrote:
  Prosiłbym jeszcze o odpowiedź czy hd ready w porównaniu do full hd w tv za 1100 zł będzie bardzo widoczna różnica? Czy nie ma to większego znaczenia przy takiej kwocie zakupu?

  Zobacz tutaj: http://www.tvmaniak.pl/21097/hd-ready-czy-full-hd/
  Pisze tam m.in., że " telewizorach HD widać dokładnie szczegóły, zwłaszcza na dużych ekranach", natomiast za kwotę 1100 zł nie kupi się nowego telewizora z dużym ekranem, a zatem z tego logicznie wnioskując przy małych ekranach chyba nie zauważy się aż bardzo widocznej różnicy - a na pewno ja tego nie zauważę. :)
  Dalej pisze tam, że "full HD to obecnie najbardziej powszechny wyznacznik jakości obrazu, wybierany przez klientów" i że - "wybierając mniejsze modele (np. 22, 32 cali) obraz w wersji HD wygląda dość dobrze. Specjaliści z branży uważają jednak, że kupując ekran mniejszy niż 42 cale, Full HD nie jest tak bardzo potrzebne. Natomiast decydując się na zakup większych odbiorników TV (powyżej 42 cali), lepiej zainwestować właśnie w Full HD. Wtedy zobaczymy więcej szczegółów, niewidocznych niekiedy na mniejszym sprzęcie, co oznacza, że wyświetlany obraz będzie bardziej wyraźny".
 • #10
  Dżemix
  Level 16  
  Po dokładnym zmierzeniu okazało się że jednak będzie się oglądało w odległości 2 m równe więc raczej 32 cale niż 42.


  rozważam modele led 32''
  - Sharp LC-32LD170E (hd ready)
  - Philips 32PFH4100/88 (full hd)
  - PANASONIC TX-32C300E (hd ready)

  proszę o ostateczną podpowiedź który najlepszy. Dzięki.
 • #11
  Nicedog
  Level 23  
  Dżemix wrote:
  rozważam modele led 32''
  - Sharp LC-32LD170E (hd ready)
  - Philips 32PFH4100/88 (full hd)
  - PANASONIC TX-32C300E (hd ready)

  proszę o ostateczną podpowiedź który najlepszy. Dzięki.

  Kolego nie mogę Tobie nic tu narzucać, a tym bardziej doradzać.
  Od siebie mogę tylko tyle powiedzieć, że zanim zdecydowałem się na zakupienie tego Panasonica z serii TX dla mojej matki, straciłem naprawdę sporo czasu na solidne zgłębienie i rozeznanie w temacie. Wśród wielu przeróżnych producentów telewizorów m.in. Sharpa i Philipsa (który jakościowo jest również niezłą marką, gdyż kiedyś byliśmy bardzo zadowoleni z Philipsa jeszcze w starym wydaniu, bo z kineskopem) - to jednak mój wybór co do zakupu (również za pomocną poradą moich znajomych fachowców) zdecydowanie padł na tego Panasonica z serii TX, który w 100-u% spełnia wszystkie oczekiwane potrzeby i z którego jesteśmy bardzo i to bardzo zadowoleni. Gdybym po raz drugi miał dokonywać wyboru - to na pewno byłby to Panasonic, ale to jest tylko moje subiektywne odczucie. Zatem do niczego Cię tu nie namawiam - to jest tylko Twój nieprzymuszony wybór i zrobisz tak jak zechcesz.
  Mogę tu tylko jeszcze raz zwrócić Twoją uwagę na tych parę już przeze mnie w powyższym poście zacytowanych zdań z tego specjalistycznego artykułu, gdzie m.in. pisało: "specjaliści z branży uważają jednak, że kupując ekran mniejszy niż 42 cale, Full HD nie jest tak bardzo potrzebne."
 • Helpful post
  #12
  User removed account
  Level 1  
 • Helpful post
  #13
  Nicedog
  Level 23  
  LOCOLOCO wrote:
  Zależy od wzroku, będzie widać z tej odległości siatkę na hd ready.
  Brałbym Philipsa z tego powodu co napisałem.
  Obecnie każdy telewizor na rynku to LED -, czyli ekran LCD podświetlany diodami led.

  Najlepiej jak Kolega Dżemix w jakimś markecie z telewizorami porówna sobie obraz tego Philipsa 32PFH4100/88 (full hd) z obrazem PANASONIC-a TX-32C300E (hd ready). Porównanie niech wykona z różnych odległości i koniecznie pod różnymi kontami. A wtedy na 100% przekona się, czy dla niego rzeczywiście tak bardzo widać siatkę na hd ready. Według mnie - to on żadnej siatki chyba nie zauważy, a tym samym, tak jak ja, zapewne nie będzie w stanie stwierdzić, że w Panasonicu obraz jest rzekomo gorszy. :)
 • Helpful post
  #14
  User removed account
  Level 1  
 • #15
  Dżemix
  Level 16  
  LOCOLOCO wrote:
  Zależy od wzroku, będzie widać z tej odległości siatkę na hd ready.
  Brałbym Philipsa z tego powodu co napisałem.
  Obecnie każdy telewizor na rynku to LED -, czyli ekran LCD podświetlany diodami led.


  a w sklepie widziałem i zwykłe LCD i LEDY i chyba nawet plazmę Panasonica:) je wiem że LCD i LED to niby to samo ale jednak chyba czymś tam się różni właśnie sposobem podświetlania.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Nicedog - wiem że Panasonic to solidna marka i można jej zaufać jednak chyba wezmę tego Philipsa bo jednak full hd to lepsza rozdzielczość niż hd ready prawie 2 razy więcej pikseli więc chyba jednak jest jakaś różnica w obrazie.
 • Helpful post
  #16
  User removed account
  Level 1  
 • #17
  Nicedog
  Level 23  
  Dżemix wrote:
  LCD i LED to niby to samo ale jednak chyba czymś tam się różni właśnie sposobem podświetlania.

  Sposoby podświetlania są bardzo zrozumiale opisane tutaj: http://lifesgoodblog.pl/podswietlenie-led-lcd-rodzaje-plusy-i-minusy
  A tutaj w wątku pt. "Telewizory LCD z podświetleniem LED - czy warto?"
  http://www.trochetechniki.pl/Telewizory-LCD-z-podswietleniem-LED--czy-warto,t,2117.html
  - jest m.in. rada uniwersalna, aby dokładnie zapoznać się z wszystkimi "za i przeciw" .
 • #18
  Dżemix
  Level 16  
  Tak się zastanawiam jeśli obraz full hd miałby być gorszy lub taki sam jak hd ready to po co by go stosowali? Przecież to tylko zwiększa koszty produkcji.
 • #19
  User removed account
  Level 1  
 • #20
  Dżemix
  Level 16  
  LOCOLOCO wrote:
  Full hd jest lepszy - więc bez obaw !

  Tak wiem i dlatego właśnie zdecydowałem się na polecanego przez Ciebie Philipsa, jutro odbieram. Pozdrawiam.
 • #21
  User removed account
  Level 1  
 • #22
  Dżemix
  Level 16  
  Nie wiem co to jest.
 • #24
  Dżemix
  Level 16  
  aha ustawienia no tak to muszę zrobić , mam nadzieję że uda się bez tych ''płyt'' do kalibracji.

  Dodano po 5 [minuty]:

  LOCOLOCO wrote:
  Full hd jest lepszy - więc bez obaw !


  Witam, LOCOLOCO mam jeszcze jedno ostatnie pytanie, bo polecasz tego Phillipsa, mogę go nabyć w cenie 1069zł, w sklepie mają jeszcze z full hd do tej kwoty
  -Thomson 32FA3103
  -LG 32LF5610
  -Samsung UE32J5000

  To mówisz że Phillips obrazowo i jakościowo będzie na 1 miejscu i wybrać ostatecznie Phillipsa?
 • #25
  User removed account
  Level 1  
 • #26
  Nicedog
  Level 23  
  LOCOLOCO wrote:
  Tym bardziej brałbym Philipsa.

  W takim przypadku - ja również zdecydowanie brałbym Philipsa, bo to m.in. marka jak do tej pory nie budząca u mnie żadnych negatywnych skojarzeń (kiedyś w mojej rodzinie był nie sprawiający kłopotu Philips, który przez długie lata ani razu się nie zepsuł - o czym już powyżej wspominałem). :)