Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco Stralis - Powietrze cofa sie do osuszacza

17 Paź 2015 12:47 2109 7
  • Poziom 6  
    Witam, powietrze czasem syczy z zaworu czterodroznego w miejscu gdzie ma odpowietrzenie, jezeli zgasze zanim odbije to powietrze cofa sie do osuszacza i dalej pewno do kompresora.
    I teraz mam pytanie czy w podstawie osuszacza jest jakis zawor ktory powiniem trzymac cisnienie zeby sie nie cofalo czy to wina czterodroznego i on puszcza powietrze spowrotem do osuszacza?
    Wydaje mi sie to drugie a niechcialbym rozbierac niepotrzebnie zaworu osuszacza bo moje przypuszczenia sa ze czterodrozny powiedzial papa.
    Podczas nabijania czasem przy 6 barach zgasna kontrolki od hamulcow a reczny dalej trzyma, innym razem znow kontrolki pogasna reczny zwolniony a osprzet kabiny dalej bez powietrza....
    Wczesniej bylo tak ze wszystko sie pompowalo i kontrolki zgasly jak mozna bylo reczny zwolnic.
  • Poziom 15  
    Witam 99% rozdzielacz do wymiany puchną gumki i nie puszcza powietrza na poszczególne obwody częstą winą jest olej w układzie pneumatycznym
  • Poziom 6  
    Wlasnie oleju niema wogole jest sucho i zastanawia mnie to ze czasem schodzi z czterodroznego gdzie ma to "odpowietrzenie"...
  • Poziom 15  
    Z czterodrożnego będzie też schodziło w przypadku nieszczelności na pierwszym i drugim obwodzie, rozdzielacz jest tak zaprojektowany że gdy z tych obwodów zejdzie powietrze automatycznie zacznie spuszczać z kolejnych obwodów dolnym bądź górnym odpowietrznikiem
  • Poziom 6  
    Wlasnie wrocilem z auta i po dokladnym obadaniu jest tak:
    Kompresor pompuje do 10 odbija i gasze auto.
    Slychac stlumione uchodzenie powietrza, odkrecam filtr osuszacza i cofa sie ze srodka gdzie powietrze ma isc dalej do ukladu.
    Odkrecam pod cisnieniem czterodrozny od podstawy osuszacza i wylatuje tyle co bylo w komorze miedzy nimi, z wejscia do czterodroznego caly czas lekko cofa sie powietrze.
    Po chwili przy 9 barach slychac jakby cos w czterodroznym sie przestawilo i zaczyna mocniej schodzic dolnym odpowietrznikiem od przodu zaworu spod tabliczki znamionowej.
    Leci sobie az na zegarze dojdzie do 4 i wtedy zaczyna schodzic dodatkowo odpowietrznikiem od strony osuszacza, i tak leci az dojdzie do zera.

Ten glos to jakby taki na 2-3 sekundy doplyw powietrza czy jakies otwarcie czegos cisnieniem, ale to bylo od zawsze jednak nigdy nie uchodzilo po tym powietrze z zaworu.
    Zastanawia mnie to czy to jest znak ze czterodrozny do kosza czy moze inny zawor winny i cofa do czterodroznego powietrze? Mysle ze z odpowietrznikow nie powinno leciec jesli byloby wszystko OK? :?:
  • Pomocny post
    Specjalista - IVECO Trucks
    Jeżeli chcesz reanimować zawór osuszacza i zabezpieczyć inne zawory,wlej pare razy do podstawy filtra płyn do układów pneumatycznych za każdym razem nabij i spuść powietrze.Później wymień filtr.Jeżeli to nie przyniesie skutku,czas na nowy zawór.
  • Poziom 6  
    Wlewalem plyn Wabco ale nic to niedalo, nawet mialem wrazenie ze bardziej zawor fixuje. Dzis wsadzam nowy zawor czterodrozny co prawda troche inny ale ponoc dobrali mi w sklepie ze jest zamienny, zamiast AE4516 mam AE4560 opisany jest tez Stralis...
  • Poziom 6  
    Zawor czterodrozny wymieniony, powietrze sie juz nie cofa, uklad sie pompuje tak jak byc powinno, dzieki za porady.