Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirlpool ART 836-2/6 - Lodówka nie chłodzi a tylna ścianka się oszrania

17 Oct 2015 13:45 2328 2
  • Level 9  
    Witam,
    od kilku dni obserwuje swoja lodówkę i doszedłem do wniosku ze nie chłodzi tzn. temperatura nie schodzi niżej jak 10°C ponadto tylna ścianka na wysokości najwyższej półki jest oszroniona a wręcz oblodzona.
    Dodam że lodówka posiada 2 agregaty i zamrażalnik chodzi bez zarzutu.
    Oba agregaty buczą i są ciepłe.

Podczas obserwacji postanowiłem wyłączyć lodówkę na jedną noc i po jej włączeniu usłyszałem dziwny bulgot ( jak by woda się przelewała bomblując)

Czy jest ktoś w stanie określić co uległo awaria w tej lodówce, i czy posiadając trochę zdolności manualnych (lecz brak doświadczenia z lodówkami) jestem w stanie sam to naprawić?

W załączeniu przesyłam zdjęcia poglądowe.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 14  
    Jeżeli tylna ścianka jest oszroniona to znaczy, że lodówka chłodzi. Sprawdż szczelność drzwiczek lodówki i uszczelkę.
  • Level 9  
    Jasne, chłodzi ale troszkę za słabo by produkty się nie psuły.
    Uszczelka dolega idealnie. Jak się zassie to aż trudno otworzy.
    Mam wrażenie ze jak tylna ścianka się oszroni to termostat wykrywa zbyt niska temp. (Która jest tylko na tylnej ściance) i wyłącza chłodzenie.
    Niestety nie jestem w stanie określić jak często załącza się agregat.
    Cały czas się zastanawiam co zrobić żeby tylna ścianka się nie obladzała i chłodziła cala powierzchnia.