Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak dzwięku pod podłączeniu słuchawek - słuchawki sprawne

Maniak691 17 Oct 2015 19:59 2649 0
    Maniak691
    Level 1  
    Cześć!
    Mam dziwny problem z dzwiękiem z swoimi słuchawkami. O tuż mam zainstalowany program DFX Audio Enhancer dający ogromną poprawę jakości dzwięku (bassy, głośność itp..). ,głośniki creative 5.1 i wbudowaną karte dzwiękową realtek na płycie Gigabyte.Słuchawki podpinam do panelu regulacji głośnośc. Problem jest taki że: występuje brak dzwięku po podłaczeniu słuchawek np. youtube, otwarzacz muzyki ale np. w grze słychać tylko tło w menu. Zauważyłem że problem występuje gdy podłącze słuchawki i mam uruchomiony ten program oraz ustawione urządzenie domyślne DFX.Jak rozłącze słuchawki to wszędzie mam dzwięk + działa ten program. Jak wyłączę ten program i w urządzeniach do otwarzania, podlączę słuchawki i ustawie urządzenie domyślne głośniki to jest dzwięk np. na youtube, w otwrzaczu ale brak dzwięku w grach. Niestety na czas remontu musiałem wszystko rozłączyć po zakończeniu i podłączeniu występuje ten problem. w czym może być problem ?
    Zauważyłem że gdy włączę nasłuchiwanie w właściwościach stereo mix i dam balans min. 1 to program działa lecz, jest takie jakby echo.
    Gdy nan ustawiony speaker na domyślny i wyłączony DFX to mam dzwięk słuchawkach na youtube, otwarzaczu ale nie ma w grach.
    Gdy włącze dfx na słuchawkach i ustawiony jako urządzenie domyślne a speaker jako urządzenie komunikatywne to to program działa w otwarzaczu ale, występuje brak dzwięku na youtube i w grach.
    Gdy rozłączę słuchawki i mam włączony dfx to dzwięk mam wszędzie. Zauważyłem że gdy podłącze słuchawki, uruchomie dfx ustawiony jako urządzenie domyślne a speaker jako urządzenie komunikatywne, włącze nasłuchiwanie w Stereo Mix i ustawie balans na min.1 działa speaker jak i dfx ale, występuje takie jak by echo nawet jeśli dzwięk nie leci z słuchawek.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo