Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW TOUAREG - nie działające zawieszenie pneumatyczne

Karrambaktm 17 Oct 2015 20:30 21822 10
Texa Poland
    Karrambaktm
    Level 10  
    Witam wszystkich
    Pacjent : VW Touareg 2005r 2.5TDI 174km

Problem polega na tym , ze od jakiegos czasu włączał się komunikat na żółto zwiazany z zawieszeniem az coraz czesciej sie włączał . Na czerwono może pare razy się właczył . Chciałem przeprowadzic kalibracje zawieszenia i gdy juz autko zostało podłączone pod komputer i interfejs ( CDIF/2 ) przednie zawieszenie całkiem opadło a tył sie trzyma
    przód prawy 62mm
    przód lewy 59mm
    tył prawy 121mm
    tył lewy 119mm

komunikat cały czas sie świeci na czerwono i jest błąd
    2250 . Auto nie reaguje na pokrętło na konsoli , natomiast na wyswietlaczu pokazuje , że jest podniesiony prawie na max . Nigdy nie miał z tym problemu i cisnienie też nigdy nie opadało . Pomocy !
  • Texa Poland
    User removed account
    User removed account  
    Karrambaktm
    Level 10  
    2250 jest to kod błędu jaki teraz wyskakuje i nie da sie go w ogole skasować . A ten interfejs nie jest jakis gówniany tylko jeden z takich lepszych choć lepiej by sie tu sprawdziło oryginalny komp . tak jak juz pisałem wczesniej auto nie mialo żadnych problemów wczesniej trzymał cisnienie itp dopiero po podpięciu do kompa i nacisnienciu żeby skalibrowało zawieszenie przód opadł na dół i w ogole nie da sie go podnieść .
  • Texa Poland
    User removed account
    User removed account  
    Karrambaktm
    Level 10  
    podaje ale nie pamiętałem co tam pisało. jutro napisze co dokładnie oznacza bo zobacze .
    Karrambaktm
    Level 10  
    błąd 2250 - cykl pracy zaworów - dezqktywqcja funkcji
    User removed account
    User removed account  
    szymitsu21
    Moderator of Cars
    Falubaz1 wrote:
    Upuścić ciśnienie z tyłu, wyrównać i zrobić nastawy. Wszystko wykonasz z testera diagnostycznego.

Jeżeli się zablokowało przez niewłaściwe uniesienie auta to nie upuści chyba ciśnienia.
    Trzeba zrobić to mechaniczne.
    Karrambaktm
    Level 10  
    własnie nie zostało w ogole unoszone . włączał sie tylko komunikat na żołto na desce o pneumatyce pozniej zaczęło sie na czerwono . podłaczyłem do komputera wykasowałem błędy chciałem zrobić kalibracje zawieszenia a tu nagle auto zaczeło sie obniżać przód opadł tył został i nic juz sie nie dało zrobić .

Dodano po 1 [minuty]:

Szymitsu a Ty sobie byś dał z tym rade ?