Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia 2000 benzyna au - Klimatyzacja Manualna - Brak połączenia + inne..

Xarf 17 Oct 2015 21:19 1566 5
    Xarf
    Level 2  
    Witam,

Jak w temacie.

Posiadam Octavię 2.0 8V 115KM 2000r. automat z klimatyzacją manualną.

Klima od jakiegoś czasu nie działała wcale mimo, że przycisk w aucie się świeci.
    Wymieniłem cały przewód razem z sensorem ciśnienia.
    Nadal nie działa.

I tu coś dziwnego się stało --> podłączenie się pod komputer w samochodzie.

Komputer serwisowy - da się wejść na wszystko poza klimatyzacją. Nie da się podłączyć wcale.

Żeby było śmieszniej ... Klimatyzacja podłączona "na krótko" pod akumulator działa bez zarzutów - i chłodzi i grzeje, ale z samochodu nie da się jej załączyć.

Tak jak pisałem, nawet nie da się wejść na nią w komputerze samochodowym.

Ktoś może będzie wiedział co jest nie tak ??

Aaaa... dodam że jest to Anglik. Zastanawiałem się czy może styki zaśniedziałe przez tą wilgoć na wyspach, ale skoro przycisk A/C się świeci ...

Z obserwacji wynika, że nie podaje napięcia do klimy ... tak jakby komputer uznał, że klimy nie ma. Problem też mam czasem z panelem (pokrętła ciepło/zimno/nawiew) gdyż raz świecą raz nie, po stuknięciu w nie (gdy nie świecą) włączają się /// a by tego było mało podobnie z gniazdem zapalniczki - raz działa raz nie /// do tego "biper" od świateł mi się nie włącza jak zostawię zapalone i wychodzę z auta ... może ma to jakiś związek.

Jakaś pomoc ?? poza słowami "sprzedaj" :) bo auto chodzi jak brzytwa, poza tymi pierdołami, które właśnie próbuję naprawić.
    autoas
    Level 42  
    Xarf wrote:
    Tak jak pisałem, nawet nie da się wejść na nią w komputerze samochodowym.

Jeśli jest manualna tak jak piszesz, to dlaczego cię dziwi że nie możesz w nią "wejść", to oznacza tyle, że twoje wiedza jest nie wystarczająca aby właściwe opisać problem i twoje diagnozy są nie miarodajne, oddaj do naprawy...
    Xarf
    Level 2  
    autoas wrote:
    Jeśli jest manualna tak jak piszesz, to dlaczego cię dziwi że nie możesz w nią "wejść", to oznacza tyle, że twoje wiedza jest nie wystarczająca aby właściwe opisać problem i twoje diagnozy są nie miarodajne, oddaj do naprawy...

No dobrze, fakt - nie wiedziałem, że manualna klima nie będzie istniała w komputerze. Teraz, po twojej wypowiedzi, już wiem, że tylko Climatronic będzie.

Ale jak sama nazwa tego forum wskazuje "Samochody Serwis" dział klima i ogrzewanie ... znaczy się POMOC a nie pisanie pierdół w temacie. To, że mogę oddać na serwis auto warte może z 3 tys zł to ja doskonale wiem. Wiem również, że mogę sobie zapłacić za ten serwis 1/5 wartości tego auta. Po to są fora by nie wydawać niepotrzebnie kasy jeśli można dostać jakieś pomocne informacje w konkretnym dziale.
  • Helpful post
    autoas
    Level 42  
    Xarf wrote:
    że tylko Climatronic będzie

I Climatic jeszcze....
    U ciebie można "wejść" przez "silnik" troszeczkę....oddaj auto komuś kumatemu będzie taniej...
  • Helpful post
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Xarf wrote:

Ale jak sama nazwa tego forum wskazuje "Samochody Serwis" dział klima i ogrzewanie ... znaczy się POMOC a nie pisanie pierdół w temacie. To, że mogę oddać na serwis auto warte może z 3 tys zł to ja doskonale wiem. Wiem również, że mogę sobie zapłacić za ten serwis 1/5 wartości tego auta. Po to są fora by nie wydawać niepotrzebnie kasy jeśli można dostać jakieś pomocne informacje w konkretnym dziale.

No to dostałeś pomocną informację - komputerem nic tu nie zdziałasz. Drugą - w parametrach silnika będzie widać klima włączona/wyłączona. I tyle - reszta do sprawdzenia multimetrem, czy spełnione są wszystkie warunki, zezwalające na uruchomienie kompresora.
    Podpowiedź - temperatura i ciśnienie.
  • Helpful post
    psilos1
    Level 32  
    Proponuje sprawdzić bezpiecznik A/C na akumulatorze.Klimatyzacja nie uruchomi się w temperaturze niższej niz 5 stopni.