Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Potrzebuje wybrac 1 z 4 modeli laptopow

mazir98 17 Oct 2015 21:38 561 3
    mazir98
    Level 2  
    Witam !
    Mam zamiar zakupić nowy laptop, ma on służyć głównie do gier komputerowych( CS GO, Grid2, Fifa16), oglądania filmów/słuchania muzyki.Chciałbym go mieć kilka lat,być może w przyszłości będę miał przyjemność zagrać w coś z większymi wymaganiami. Mam dylemat dotyczący tych 4 laptopów:
    https://saturn.pl/komputery-i-tablety/notebook-asus-f555lb-xo236h
    https://saturn.pl/komputery-i-tablety/notebook-lenovo-g50-80-80e502gupb
    https://saturn.pl/komputery-i-tablety/notebook-lenovo-z50-70-59-435523-443573
    https://saturn.pl/komputery-i-tablety/notebook-lenovo-z51-70-80k600nrpb

Proszę o pomoc w wybraniu najlepszego,najlepiej z uzasadnieniem, pozdrawiam! ;)
    andrzej55
    Level 36  
    W tej cenie nie znajdziesz laptopa do grania w nowe gry. Te które podlinkowałeś posiadają słabiutkie karty graficzne, co w połączeniu z rozdzielczością ekranu full HD zwiastuje totalną porażkę. W takim budżecie można poskładać stacjonarnego PC-ta, który powinien sobie poradzić nawet z najnowszymi produkcjami.
    zbigniewsk
    Level 16  
    Witam
    Odpowiem trochę przewrotnie musisz wybrać sam a możesz prosić o wskazówki jakie cechy winien mieć kupowany sprzęt. Ja osobiście kupują laptopa dla siebie dwa lata temu i kierowałem się takimi cechami jak:
    - renomowany producent
    - czas gwarancji-
    - dostępność dokumentacji serwisowej
    - możliwość zamontowania minimum dwóch twardych dysków 2,5'
    - dwie karty graficzne
    - podświetlana klawiatura
    - procesor czterordzeniowy ośmiowątkowy
    - minimalna zainstalowana pamięć 2x 8 Gb
    - matryca 17 cali
    - rozdzielczość natywna 1920 x 1080
    - grafika firmy Nvidia

Wtedy po długich poszukiwaniach wybór padł na laptopa firmy Dell model Inspiron 17r 7720 z dwoma twardymi dyskami 2,5' jeden SSD 128 GB i drugi HDD 1 TB z możliwością montażu trzeciego dysku twardego SSD MSATA. Karta grafiki dedykowana Nvidia GT 650 . Zażyczyłem sobie wersji z pamięcią 16 GB ( dwa moduły po 8 GB) ponieważ oferowany był w wersji 8 GB ( 2 moduły po 4 GB) i gdybym w przyszłości rozszerzał Ram do 16 GB straciłbym sprzedając moduły 4 GB . Takie rozwiązanie jest istotne jeśli w przyszłości planuje się jakieś modernizacje. Po ponad dwóch latach muszę stwierdzić że pracuje bez problemu . Jedynym mankamentem tego modelu jest to iż wykony wyświetlacz niestety nie jest idealnie po prostu jest nieszczelny i po roku eksploatacji wlazły do matrycy robaki i dwa z nich dokonały żywota tak że na ekranie mam teraz widoczne dwie kreski. Oczywiście producent Dell poprzez swoich prawników poinformował mnie iż takich wad gwarancja nie obejmuje. Generalnie jestem z niego zadowolony . Kosztował mnie wtedy 4500 zł. Dlaczego na przykład grafika firmy Nvidia - otóż dlatego że pracując ze swoim sprzętem PC grubo ponad 20 lat wszystkie problemy z kartami grafiki z jakimi miałem do czynienia dotyczyły wyłącznie grafik ATI. A dlaczego dwa twarde dyski otóż jest to idealne rozwiązanie dysk SSD na system a drugi na dane. System wstaje bardzo szybko i jest dużo miejsca na na przykład właśnie instalację gier choć należy zauważyć że 128 GB może być trochę mało ale w tej chwili jak ceny znacznie spadły można by się pokusić o dysk SSD 256 GB lub nawet 480 GB. Przy zakupie warto zwrócić uwagę aby karta dedykowana była nowej generacji GT 9xx. Podkreślam - to jest moja sugestia. Tylko jak patrzyłem na ceny w sklepie to laptop , który spełniałby podane wymogi to jest koszt ponad 6000 zł czyli praktycznie dwa razy tyle co kosztują laptopy o których chce się dowiedzieć użytkownik mazir98. Ale niestety lepszy sprzęt kosztuje.
    Pozdrawiam i mam nadzieję iż moje wskazówki się na coś przydadzą.
    dasej
    Level 32  
    Witam.

Fragment z pierwszego linku.
    Ekran

Przekątna ekranu [cal] 15.6
    Rozdzielczość 1366 x 768

Jak na takiej rozdzielczości masz zamiar wyświetlić HDTV 1080p 1920×1080 (16:9)