Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat przekaźnika półprzewodnikowego 1,5 do 2 V / 230V

Tomaszkur 17 Paź 2015 22:55 714 0
  • #1 17 Paź 2015 22:55
    Tomaszkur
    Poziom 1  

Witam, Zaczynam nowy temat bo nie znalazłem/umiałem znaleźć odpowiedzi. Koledzy czy ktoś potrafił by mi pomóc w zbudowaniu czegoś w rodzaju przekaźnika półprzewodnikowego, który byłby wysterowywany powiedzmy 1,5 do 2VAC lub DC a napięciem które miało by być sterowane to 230V AC. Oryginalne przekaźniki półprzewodnikowe działają z tego co znalazłem od 3V DC. Układ ten jest mi potrzebny do sterowania przepływowymi podgrzewaczami wody( w danym momencie działa tylko jeden). W obwodzie prądowym chcę założyć trafo, który podczas przepływu prądu wyindukuje mi napięcie. I właśnie to napięcie musiało by mi przesterować(poprzez przekaźnik półprzewodnikowy) stycznik i odciąć drugi przepływowy.Grzałki w przepływowym działają w sposób przerywany tz. impulsowo, więc przydał by się jeszcze jakiś kondensator, który wypełniał by przerwy w grzaniu grzałek między impulsami (około 1 sek.) aby drugi przepływowy nie włączył się w trakcie przerwy między impulsami. Jedynie takie rozwiazanie przychodzi mi do głowy. Jeśli ktoś ma lepszy pomysł chętnie "posłucham" pozdrawiam Tomasz

0 0