Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo mk1 1.8TD - nie pali po nocy.

fati 17 Paź 2015 23:44 960 8
  • #1 17 Paź 2015 23:44
    fati
    Poziom 9  

Ford Mondeo mk1 1.8TD nie chce zapalić jak długo postoi, np. przez noc ale w dzień jest całkiem nieźle. Wtryski sprawdzone elektrozaworek na pompie paliwa nowy a on dalej swoje. Rano kręci ale tak jakby nie było paliwa lub może coś innego.

0 8
  • #2 17 Paź 2015 23:51
    1538840
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 18 Paź 2015 09:37
    piotrekwoj1
    Poziom 38  

radosta89 napisał:
    module zapłonowym.

W dieselu nie ma takiego czegoś. Potrzebna diagnostyka.

0
  • #4 23 Paź 2015 23:29
    fati
    Poziom 9  

Trzeba go długo kręcić to za jakiś czas załapie póżniej w ciągu dnia jest ok

0
  • #5 23 Paź 2015 23:56
    ftp.kowal
    Poziom 34  

Do sprawdzenia. Filtr paliwa wraz z pompką ręczna, świece żarowe i ustawienie początku tłoczenia. Sprawdzisz to wszystko odezwij się jeśli nadal nie będzie palił. Zapomniał bym o termostacie woskowym jeśli posiada.

0
  • #6 24 Paź 2015 10:42
    fati
    Poziom 9  

CZy mógłbyś jaśniej o tym początku tłoczenia?

0
  • #7 24 Paź 2015 11:33
    cezars65
    Poziom 24  

Wg.mnie to cofa się paliwo do zbiornika . Proponuję zamontować zaworek zwrotny przed filtrem paliwa. Weż rano przed rozruchem użyj pompki ręcznej , tej co się używa do odpowietrzania i ocenisz czy to pomogło.

0
  • #8 24 Paź 2015 12:54
    Piotr36
    Poziom 17  

Witam,

Miałem kiedyś takie autko i miałem podobny objaw. Jeśli posiadasz podgrzewacz paliwa omiń go, ponieważ niestety po kilku latach eksploatacji potrafi się rozszczelnić i paliwo cofa się do zbiornika. Rozszczelnienie nie jest na tyle duże żeby paliwo wyciekało na zewnątrz niego. Wymieniałem kilka razy podgrzewacze, próbowałem je naprawiać, ale po paru miesiącach było to samo. Usunąłem podgrzewacz i miałem spokój.
    Drugim miejscem choć dużo rzadziej występującym jest boster na pompie paliwa współpracujący z turbiną. Są w mim dwie membrany i dwa oringi, które pod wpływem działania paliwa tracą swoje właściwości, a jednym z objawów jest cofanie się paliwa do zbiornika.

Na początek jednak proponuję wykonać podpowiedź cezars65 aby mieć pewność czy paliwo cofa się do zbiornika. Zaworek musi być porządny, bo "tania chińszczyzna" nie sprawdzi się - wiem coś o tym.... :D

Pozdrawiam Piotr36

0
  • #9 24 Paź 2015 13:11
    marseluss_2009
    Poziom 24  

Podgrzewacz ok, zaworem również i jak już to taki metalowy. Nie mniej jeśli zagada a obroty nie są na poziomie bodajże 1100 to sprawdź silniczek czy jak kolwiek to się zwie, od wolnych obrotów. W mondeo jak dobrze pamiętam jest linka pod linką od gazu.

0