Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Mondeo mk1 1.8TD - nie pali po nocy.

17 Oct 2015 23:44 1134 8
 • Level 9  
  Ford Mondeo mk1 1.8TD nie chce zapalić jak długo postoi, np. przez noc ale w dzień jest całkiem nieźle. Wtryski sprawdzone elektrozaworek na pompie paliwa nowy a on dalej swoje. Rano kręci ale tak jakby nie było paliwa lub może coś innego.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • User removed account  
 • Level 39  
  radosta89 wrote:
  module zapłonowym.

  W dieselu nie ma takiego czegoś. Potrzebna diagnostyka.
 • Level 9  
  Trzeba go długo kręcić to za jakiś czas załapie póżniej w ciągu dnia jest ok
 • Level 35  
  Do sprawdzenia. Filtr paliwa wraz z pompką ręczna, świece żarowe i ustawienie początku tłoczenia. Sprawdzisz to wszystko odezwij się jeśli nadal nie będzie palił. Zapomniał bym o termostacie woskowym jeśli posiada.
 • Level 9  
  CZy mógłbyś jaśniej o tym początku tłoczenia?
 • Level 24  
  Wg.mnie to cofa się paliwo do zbiornika . Proponuję zamontować zaworek zwrotny przed filtrem paliwa. Weż rano przed rozruchem użyj pompki ręcznej , tej co się używa do odpowietrzania i ocenisz czy to pomogło.
 • Level 17  
  Witam,

  Miałem kiedyś takie autko i miałem podobny objaw. Jeśli posiadasz podgrzewacz paliwa omiń go, ponieważ niestety po kilku latach eksploatacji potrafi się rozszczelnić i paliwo cofa się do zbiornika. Rozszczelnienie nie jest na tyle duże żeby paliwo wyciekało na zewnątrz niego. Wymieniałem kilka razy podgrzewacze, próbowałem je naprawiać, ale po paru miesiącach było to samo. Usunąłem podgrzewacz i miałem spokój.
  Drugim miejscem choć dużo rzadziej występującym jest boster na pompie paliwa współpracujący z turbiną. Są w mim dwie membrany i dwa oringi, które pod wpływem działania paliwa tracą swoje właściwości, a jednym z objawów jest cofanie się paliwa do zbiornika.

  Na początek jednak proponuję wykonać podpowiedź cezars65 aby mieć pewność czy paliwo cofa się do zbiornika. Zaworek musi być porządny, bo "tania chińszczyzna" nie sprawdzi się - wiem coś o tym.... :D

  Pozdrawiam Piotr36
 • Level 24  
  Podgrzewacz ok, zaworem również i jak już to taki metalowy. Nie mniej jeśli zagada a obroty nie są na poziomie bodajże 1100 to sprawdź silniczek czy jak kolwiek to się zwie, od wolnych obrotów. W mondeo jak dobrze pamiętam jest linka pod linką od gazu.