Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony MHC-NX3AV + TV Panasonic Viera

ddeamon 18 Paź 2015 00:48 1629 13
  • #1 18 Paź 2015 00:48
    ddeamon
    Poziom 5  

Witajcie moi drodzy,

niesamowicie potrzebuję Waszej pomocy. Posiadam troszkę starsze sprzetu, które nie potrafię ogarnąć :(

Mam telewizor 42" Panaconic Viera TH (dokładnego modelu nie pamiętam, ale jego fotka od tyłu jest dołączona do posta) oraz kino domowe SONY MHC-NX3AV (fotka tyłu również jest dołączona). Pomóżcie - jak podpiąć oba urządzenia ze sobą, aby w kinie leciał mi dźwięk z tv. Do TV mam podpięty dekoder Cyfry+ oraz konsolę Xbox - chcę aby dźwięk z tych urządzeń, również przechodził przez kino domowe. Czy wystarczy, że podepnę TV z kinem i automatycznie wspomniane urządzenia będa dawały głos przez kino?

Wspomnę, że Xbox oraz dekoder są podłączone do tv za pomocą kabli HDMI. Nie mam pojęcia jakimi kablami sparować kino z tv :( Pomóżcie... w kinie widze 6 wejść Chich (2x front, 2x back, 1x center subfoower --> WTF? Co to za kabel??? W sklepach pierwsze słyszą o takim z 6 chinchami audio).

Bardzo będę wdzięczny za pomoc Sony MHC-NX3AV + TV Panasonic Viera Sony MHC-NX3AV + TV Panasonic Viera

1 13
  • Sklep HeluKabel
  • #2 18 Paź 2015 01:01
    1538840
    Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • #3 18 Paź 2015 01:12
    ddeamon
    Poziom 5  

na zdjęciu po lewo jest wzmacniacz i tam chinche są połączne na 3 segmenty:
    - pierwszy rząd, 2 chinche nazywa się VIDEO(AUDIO). Jak tu podepnę to grają mi tylko 2 głośniki :(
    - druga grupa to 4 chinche o nazwie MD (minidisc).
    - ostatnia grupa to 6 chinchy i to jest niby DVD 5.1 --> chciałbym tutaj wpiąć tv. Ale jakim cudem to zrobić jak jest 6 chinchy. Z TV wychodzą oczywiśćie tylko 2, a kabla 2 chinche x 6 chinchy nie dostane nigdzie

0
  • #4 18 Paź 2015 01:25
    1538840
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 18 Paź 2015 01:27
    niewolno2
    Poziom 39  

Z TV z gniazdach Cinch i Euro nie uzyskasz 5.1 tylko 2.0, jeżeli nawet taki przewód być zrobił to i tak dalej będzie to 2.0 tylko że na wszystkich głośnikach a to może być już kicha.

0
  • #6 18 Paź 2015 01:29
    1538840
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 18 Paź 2015 22:53
    ddeamon
    Poziom 5  

a jak zrobić 5.1? :D

Dodano po 0 [sekundy]:

a jak zrobić 5.1? :D

0
  • #9 19 Paź 2015 09:58
    ddeamon
    Poziom 5  

"konwerter" - możesz wyjaśnić co masz na myśli? Podejrzewam, że to nie taki do anteny satelitarnej :P

0
  • #11 19 Paź 2015 19:15
    Polon_us
    Poziom 41  

W sumie jest rozwiązanie dla autora tematu.

Moim zdaniem można to rozwiązać stosując konwerter cyfrowo-analogowy 5.1.
    Opis tego urządzenia kolega znajdzie w tym temacie -> Link
    Proszę czytać od linii -> wersja pełna 5.1

To wszystko będzie działało pod pewnym warunkiem.
    Każde urządzenie tj. dekoder kablowy i konsola będzie miało dwa połączenia: video -> telewizor i cyfrowe audio -> dekoder cyfr-anal 5.1.

Dekoder 5.1 ma trzy wejścia cyfrowe audio, także na pewno wystarczy :)

Dekoder można bez problemu kupić na Allegro lub Amazon niemieckim czy angielskim - chyba nawet taniej tam jest.

ddeamon napisał:
    W sklepach pierwsze słyszą o takim z 6 chinchami audio

To nie jest żaden specjalny kabel - po prostu 6 pojedyńczych kabli CINCH lub 2 x 3CINCH :)

0
  • #12 20 Paź 2015 15:05
    ddeamon
    Poziom 5  

jak kupie 6 pojedynczych kabli to jak wepne je do TV? :)

W TV mam OUT 2x cinch..

teraz nie wiem nadal jak to zrobic :(

jak kupie 2 kable (2x cinch --> 4xcinch) to wtedy 2 beda czerwone 2 czarne wiec nie moge wybrac 3 kabli i wpiac :(

0
  • #13 20 Paź 2015 15:24
    Polon_us
    Poziom 41  

ddeamon napisał:
    jak kupie 6 pojedynczych kabli to jak wepne je do TV?

Kolega chyba nie czytał uważnie mego wpisu :(

Te sześć kabli CINCH kolega podłączyłby je do dekodera o którym wspominam w temacie do którego podałem adres powyżej, heh ...
    A z drugiej strony do kina.

A nie telewizor, lecz dekoder i konsola byłyby połączone z dekoderem odpowiednim przewodem - czy to optycznym czy to CINCH -> wyjście koaksjalne.
    Jest to połączenie cyfrowe, które zapewni koledze dźwięk 5.1

0
  • #14 20 Paź 2015 15:38
    ddeamon
    Poziom 5  

czytałem wszystko dokładnie, tylko trochę mi na razie szkoda kasy na konwerter, stąd też chciałbym na razie zrobić poprostu podpięcie do kina, aby działały wszystkie głośniki przynajmniej w 2.0

0