Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG 9300 - kontrolka przycisku anulowanie miga 3 razy

tomekzbuj 18 Paź 2015 10:05 1173 3
  • #1 18 Paź 2015 10:05
    tomekzbuj
    Poziom 2  

Witam problem jak w temacie. Instrukcja nic nie mówi o problemie. Nie mogę nic zrobić na panelu programatora. Pilnie potrzebuje kod serwisowy, aby skasować błędy i uruchomić zmywarkę. Serwisant skasował mi błąd, ale żona cieszyła się tylko 3 dni bo znowu zablokowało zmywarkę. Proszę o pomoc, co może być przyczyna blokowania programatora? I proszę o kod serwisowy, który przywraca ustawienia fabryczne.
    Poniżej instrukcja z rysunkiem panelu sterowania:

http://www.videotesty.pl/produkt/11676/whirlpool-adg-9300/instrukcja/

0 3
  • Pomocny post
    #2 30 Paź 2015 14:28
    pawelko123
    Poziom 12  

Witam.
    Kiedy została zakupiona zmywarka ?
    Dla zmywarek przywrócenie ustawien fabrycznych to uruchomienie cyklu serwisowego.
    Jezeli kontrolka mruga 3 razy, najprawdopodobniej jest to błąd czujnika optycznego. Moze problem dotyczyc kabla lub uszkodzenia czesci.
    Odczytaj błędy.
    Jak uruchomic cykl serwisowy:
    https://obrazki.elektroda.pl/7882029800_1443721243.png

0
  • #3 02 Lis 2015 20:45
    tomekzbuj
    Poziom 2  

Witam!!!!!
    Zmywarka zakupiona 4 lata temu. Serwisant przeczyścił czujnik, który znajduje się w filtrze z prawej strony i wykasował błędy. Jak na razie 11 zmywań i wszystko oki. (wcześniej po 3 blokowało).
    Dziękuję za linka z programem testowym już go przetłumaczyłem i jak będę miał tą samą usterkę, to spróbuje samodzielni skasować błąd.

1
  • #4 03 Lis 2015 07:56
    pawelko123
    Poziom 12  

Najlepiej jeżeli będzie problem z czujnikiem to nalej do miski ściekowej gorącej wody, do momenty aż sensor będzie w pełni zalany. Dodaj 3 łyżki octu do wody, odczekaj ~20 minut. Taki roztwór powinien pomóc. Poźniej klawiszem anulowania wydrenuj/usun wodę ze zbiornika.

1