Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co sądzicie o spawarce Powermat PM-IMG-220G

18 Paź 2015 13:05 18951 8
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich. Mam takie pytanie bo noszę się z zamiarem zakupu spawarki do przydomowego warsztatu, mam jedna na oku ale chciałbym się was poradzić czy to będzie wtopa czy coś tym sobie pomajsterkuje, nie mówię o pracach przemysłowych podkreślam to dla siebie do domu :)

Pospawać bramę, czy kilka kątowników w kupę.

http://allegro.pl/spawarka-migomat-mig-mag-22...5700899717.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=65744

Marka: Powermat
    Model: PM-IMG-220G
    Zasilanie: 230V / 50Hz
    Pobór mocy: 7,0kVA
    Metody spawania: MIG / MAG / FCAW / MMA (elektroda)
    Zakres prądu spawania: 40 - 220A
    Zakres napięcia spawania: 16-25V
    Prąd spawania cykl pracy 100%: 170A
    Prąd spawania cykl pracy 60%: 220A
    Znamionowy cykl pracy: 60%
    Podajnik drutu: 2 - rolkowy (wewnętrzny)
    Obsługiwane średnice drutu: 0,6mm / 0,8mm / 1,0mm
    Obsługiwane średnice elektrod: 2,5mm - 4,0mm
    Obsługiwana wielkość szpuli drutu: do 5kg
    Klasa izolacji: F
    Stopień ochrony: IP21S
    Waga urządzenia: 13,2kg
    Okres gwarancji: 24 miesiące dla konsumentów / 12 miesięcy dla firm

Dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 21  
    Powinieneś być zadowolony z takiego tandemu MIG/MMA, spokojnie można będzie używać w razie potrzeby dorywczo elektrody fi 5mm.

Ten model ma wysoko postawioną poprzeczkę jeśli chodzi o cykl pracy:
    Prąd spawania cykl pracy 100%: 170A - to dużo.

Nie zmienia to faktu, że to chińska - tania konstrukcja i jak to z chińczykami bywa różnie może być z niezawodnością, no ale jest przecież gwarancja:)
    pzdr Nix
  • Poziom 6  
    Jakie wrażenia po zakupie
    Piotr
  • Poziom 2  
    Witam
    Czy ktoś ma doświadczenia z tym sprzętem/chciałbym kupić taki migomat.
    Z góry dziękuję za wszelkie opinie.
    Pozdrawiam
    Waldemar
  • Poziom 2  
    Witam zastanawiam się nad tym migomatem czy warto, jak się spisuje? Proszę o opinie.
  • Poziom 7  
    Po 4 miesiącach od zakupu mogę napisać panowie że na moje spawanie 5x do roku, kilka śrubek i kątowników do kupy poskładać to aż za dużo, działa bez zarzutu trochę tylko kable krótkie. Mimo że chińczyk to jestem zadowolony, do domowego warsztatu jak najbardziej polecam ale jak się sprawuje na prawdziwych robotach, to nie mogę się wypowiedzieć bo spawaczem nie jestem ani nie wykonuje masowo prac tylko jak pisałem w pierwszym poście potrzebowałem do użytku domowego.

Elektrodą mi się najwygodniej spawa. Używam 3,2mm i ani mi nie przywiera do metalu i bardzo łatwo się topi.

Ojciec zaś na migu pyka tyle że on ma doświadczenie w spawaniu i jak się przyglądałem ostatnio jak robił sprężarkę i spawał do butli spust kondensatu to nie widziałem różnicy na spoinie miedzy sprzętem za 5 tyś a tym, jak dla mnie obie tak samo wyglądały.
  • Poziom 4  
    Witam mam pytanie odnośnie tej spawarki czy tymi pokrętłami reguluje się prąd spawania MMA(elektrodami)?
  • Poziom 17  
    Ciekawa spawarka w dość przystępnej cenie. Problemem jest według mnie jej zasilanie.
    230V / 50Hz
    Pobór mocy: 7,0kVA
    Będzie bezpieczniki wywalać na większych ustawieniach.
  • Poziom 7  
    Mi tam nic nie wywala a powinno bo własnoręcznie robiłem instalacje do mojego tyci domowego warsztatu a wiedze o elektryce mam tyką że to gniazdko a to wtyczka :D