Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szafa chłodnicza - nie chłodzi

zamoj91 18 Paź 2015 13:44 507 1
 • #1 18 Paź 2015 13:44
  zamoj91
  Poziom 6  

  Posiadam wiekową szafę chłodniczą w małej gastronomi (nie pamiętam nazwy). Od kilku dni zdarzał się dziwny głośny dźwięk (piszczenie/tarcie jak wiercenie w stali), po krótkim czasie ustępował.
  Wczoraj gdy przyszedłem do lokalu okazało się, że już nie chłodzi. W kuchni unosił się lekki zapach - jakby spalenizny, aczkolwiek dziwny. Agregat w dalszym ciągu działa, włącza się na maksymalnie kilkanaście minut, po czym wyłącza się na kilkadziesiąt minut. Rurki wychodzące z agregatu do skraplacza i sama chłodziarka są gorące - można się oparzyć.
  Wewnątrz chłodziarki podczas pracy agregatu słychać syczenie z elementu, który odpowiada na chłodzenie (żeberka w górnej części chodziarki). Szczerze mówiąc nie pamiętam czy taki dźwięk wydobywał się wcześniej - być może.
  Temperatura na zewnątrz - ok 25;
  Temperatura w chłodziarce - ok 13;

  Opłaca się wzywać serwis, czy sobie darować. Potrzebuję pilnej podpowiedzi co to może być. W lokalu POTRZEBUJĘ takiej szafy chłodniczej, każdy dzień bez niej, jest ogromnym obciążeniem.

  Ps. Jestem totalnym laikiem.

  0 1
 • Pomocny post
  #2 18 Paź 2015 19:08
  cezet
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Masz zatarty silnik wentylatora skraplacza a ten również do czyszczenia ( przedmuchania ) sprężonym powietrzem. Koszt naprawy do zniesienia.

  0