Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik Bluetooth w 5 minut

Adaś Niezgódka 18 Paź 2015 15:07 2580 9
  • #1 18 Paź 2015 15:07
    Adaś Niezgódka
    Poziom 11  

Witam.
    Mam przyjemność pokazać Państwu praktyczne urządzenie w dzisiejszych czasach jakim jest głośnik bluetooth według mojego pomysłu.
    Znalazłem słuchawkę bluetooth którą można kupić poniżej 10 pln.
    Podłączyłem to do ładowarki od tel. komórkowego wyjście na głośnik do wzmacniacza na tda2030 zasilanego z transformatora 2x15V.
    Odbieranie rozmowy odbywa się poprzez przycisk umieszczony na górze głośnika, głośność jest ustawiona na max.
    Co tu więcej napisać fajne urządzenie prawie za darmo :)

-45 9
  • #2 18 Paź 2015 16:35
    DEDMAN
    Poziom 14  

eeeee to DIY????
    jak już lutujesz taki grubaśny kabel to zabezpiecz przed zwarciem np silikonem lub klejem na gorąco
    więcej to nie wiem co powiedzieć.....

5
  • #4 18 Paź 2015 20:46
    Demon89
    Poziom 10  

Arduino tu jeszcze brakuje... :D

14
  • #5 18 Paź 2015 20:55
    jarecho
    Poziom 11  

Do tego schemat...?

0
  • #6 18 Paź 2015 22:24
    japko1024
    Poziom 17  

jarecho napisał:
    Do tego schemat...?
    Tak, bo z przedstawionych zdjęć nic nie wynika. Być może zbudowane urządzenie jest rzeczywiście przydatne, chociaż zostało kiepsko opisane. Autor napisał, że podłączył słuchawkę do ładowarki, ale na zdjęciu zamiast niej widzę tylko jakąś baterię. A jak wygląda połączenie z głośnikiem?

1
  • #8 18 Paź 2015 23:19
    cheval de bataille
    Poziom 10  

@Adaś Niezgódka, akumulatory litowo-jonowe magazynują w sobie dużo energii, w przypadku zwarcia dostarczą ją, co może się skończyć pożarem nie tylko urządzenia, ale nawet całego mieszkania, zwłaszcza, gdy wydarzy się to pod naszą nieobecność.

Z tego, co widać na zdjęciu, po prostu przylutowałeś przewody do akumulatorka (co swoją drogą też jest niebezpieczne), na Twoim miejscu zalałbym je jakimś termo-klejem, lub chociaż zabezpieczyłbym je taśmą izolacyjną, by przewody nie miały (żadnej) możliwości się poruszyć i spowodować zwarcie.

Zgadzam się z poprzednikami w tym wątku, co do tego, że brakuje tu schematu.

1
  • #9 18 Paź 2015 23:29
    Adaś Niezgódka
    Poziom 11  

@ cheval de bataille :Zgadzam się z poprzednikami w tym wątku, co do tego, że brakuje tu schematu.

Może schematu słuchawki, ludzie opamiętajcie się.

-4
  • #10 18 Paź 2015 23:34
    cheval de bataille
    Poziom 10  

@Adaś Niezgódka, schematu, jak wszytko zostało połączone - to, że wykorzystujesz gotowe moduły (co samo w sobie nie jest złe), nie znaczy, że nie możesz narysować schematu (traktując moduły, jako czarne skrzynki, gdzie jedynie "podpisujesz" ich wyprowadzenia).

0
  Szukaj w 5mln produktów