Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tico 98 - kłopoty z silnikiem

timon22332233 18 Paź 2015 15:22 402 3
  • #1 18 Paź 2015 15:22
    timon22332233
    Poziom 23  

Witam
    Do rzeczy
    1. Auto odpala ładnie, ale po zaniknięciu ssania, na zimnym silniku gaśnie, a na ciepłym pracuje w taki sposób, że aż kabiną trzęsie.
    2. Przy odcinaniu zapłonu silnik prawilnie zwalnia, ale gdy ma się już zatrzymać, tak jakby odbija się jeszcze parę razy. Towarzyszy temu duży wstrząs samochodem
    3. Z wydechu mocno kaszle, gdy jest zimny dymi na biało, unosi się woń jak z samochodów ze starą instalacją LPG (nie mam lpg...)
    4. Pedał hamulca hamuje dopiero przy samej podłodze, przez połowę drogi hamulca na dół nie dzieje się nic, prócz zaświecenia świateł hamowania. Wspomaganie działa normalnie.
    Dzieje się tak od dłuższego czasu, wymieniane były klasycznie dyktowane przez mechaników rzeczy, tj kopułka, przewody i filtr powietrza. Auto jak kulało, tak kuleje.
    Jazda odbywa się normalnie.
    Nie wiem czy to ma znaczenie, ale zauważyłem, że spalanie jest ogromne na krótkich dystansach.

• #2 18 Paź 2015 16:00
    sandamiano
    Poziom 28  

Zawory były regulowane? Silnik łapie samozapłon może być od zaworów, nagaru może być od aparatu zapłonowego- źle ustawiony kąt wyprzedzenia zapłonu (podciśnienie do regulacji kąta wyprzedzenia zapłonu sprawne?)

• #3 19 Paź 2015 13:09
    marseluss_2009
    Poziom 24  

Zacząć od regulacji zaworów.

Pozdrawiam

• #4 19 Paź 2015 22:05
    timon22332233
    Poziom 23  

Odkryłem, że prawdopodobnie coś złego stało się z uszczelką głowicy, przybywa oleju a ubywa chłodziwa ;D Olej się pieni i ma brązowy kolor (chłodniczy jest zielony). Czy wymienione w 1 poście objawy pasują do usterki uszczelki głowicy?

Dodano po 1 [minuty]:

Pomijając oczywiście punkt 4

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME