Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirpool AWOE wymiana łożysk

Jan1248 18 Paź 2015 16:23 2217 9
  • #1 18 Paź 2015 16:23
    Jan1248
    Poziom 1  

Czy ktoś już wymieniał łożyska w AWOE 9349?
    Bęben już rozciąłem ale wewnętrzne łożysko totalnie zniszczone i simmering też
    Jakie tam mogą być łożyska i simmering? Pozdrowienia

2 9
  • #2 18 Paź 2015 18:20
    Andrew
    Poziom 11  

Cześć

niedawno wymieniałem łożyska w innej pralce ale chyba metodologia ta sama :

1. Ja ze starymi łożyskami i simeringiem poszedłem do sklepu i kupiłem komplet za 50 zł

2. Wszystko trzeba dobrze wyczyścić, ja wybrałem się na myjniez bębnem i osloną - karcher i wszystko czyste, szczególnie osad wewnątrz bębna i i na plastikowej osłonie

3. Oś bębna czyściłem bardzo drobnym papierem ściernym, tak aby był gładki, podobnie miejsca pod łożyska

4. Całość ( łożyska i simering ) osadziłem na smarze ŁT

5. Osłone plastikową skręcałem na zwykłym silikonie

Powodzenia

0
  • #3 06 Gru 2015 22:54
    DanutaKost
    Poziom 6  

Chciałabym się dołączyć do tematu. U mnie jak mnie poinformowali w serwisie,gdzie przedstawiłam problemy, to wstępnie, bez oglądania pralki stwierdzili, że to problem łożysk.Na miejsce fachowca z serwisu nie ściągałam, bo za diagnozę z dojazdem bym za dużo zapłaciła, fachowiec z okolicy też ją w sumie potwierdził i też powiedział,że jest problem, bo bęben jakiś nie rozbieralny lepiej kupić nową pralkę niż się bawić. Wiem, że forum głównie zajmuje się tematyką, ze tak napiszę "zrób to sam" nIe mniej jak doczytałam to tego rodzaju naprawa jest możliwa. I stąd mój post. Bo na bazie tego co tu się dowiedziałam zaczęłam grzebać dalej... Ja owszem, jedynie co mogę zrobić, to z pomocą znajomego wymontować zbiornik. Na jednym z for trafiłam na informację o stronie wymianalozysk.pl Wykonują właśnie tego rodzaju naprawy, jakiej ja teoretycznie (zgodnie z tym co mi powiedzieli "fachowcy" bym potrzebowała. Muszę tylko wymontować zbiornik, wysłać im i odebrać. Tak jak napisałam z demontażem i montażem dałabym radę. Problem w tym, czy sami coś takiego robiliście lub korzystaliście z usług tej firmy. Bo tak jak z kosztami serwisu nie ma dyskusji. Prostszy i bardziej opłacalny zakup nowej pralki. Tak tu lepiej wydaje mi się wydać około 170zł z wysyłką... niż około 1200 na pralkę... Z drugiej strony, jak faktycznie wygląda pralka po takiej naprawie? Macie jakieś doświadczenia?

0
  • #4 06 Gru 2015 23:34
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Dobrze wykonana w ten sposób naprawa, choć niezgodna z serwisowymi wytycznym, jest skuteczna :) Jeżeli do tego firma stosuje markowe łożyska i simmering, to naprawa powinna wystarczyć na kilka ładnych lat.

1
  • #5 06 Gru 2015 23:50
    DanutaKost
    Poziom 6  

A jak kwestia wytrzymałości połączenia? Bo osobiście jak czytałam na forum 'sposoby domowe" to takowy zbiornik jest rozcinany i klejony. Nie wiem dokładnie, jak to wygląda w przypadku tej firmy,jaki mechanizm samej naprawy, ale zakładając podobny układ, to takie klejenie, powiedzmy przy opcji gotowanie i temperaturze pranie w okolicach 90° C nie spowoduje jakiegoś rozszczelnienia?

0
  • #6 07 Gru 2015 00:02
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Na stronie napisano, że zbiornik nie jest klejony lecz spawany.
    Dobrze sklejony zbiornik też jest wytrzymały, jednak spawanie plastiku wykorzystuje się też przy naprawie zderzaków samochodowych to masz punkt odniesienia, jeżeli chodzi o wytrzymałość :)
    Przy zakupie kolejnej pralki warto do nas (na forum :) ) zajrzeć i poczytać o trwałych i naprawialnych pralkach :)

Ps. Jak chcesz mieć 100% pewności czy to łożyska, a nie wzywałaś fachowca, nagraj krótki filmik z wirowania pralki, bez wsadu.

1
  • #7 07 Gru 2015 00:24
    DanutaKost
    Poziom 6  

Łożysko na 1000% nawet a nie na 100, bo miejscowy fachowiec ją w końcu zobaczył, jednak ze względu na tego rodzaju zbiornik stwierdził że samej naprawy się nie podejmie. To co napisałam o kosztach 'diagnozy" tyczyło się serwisu "fabrycznego" autoryzowanego... Z tych zrezygnowałam po telefonie... Nie mniej dziękuję za uwagi, co do spawania i klejenia, bo nie rozczytywałam się tam zbytnio... po prostu napisałam na bazie informacji z forum, jak to jest wykonywane "po domowemu" i mojej obawy co do wpływy temperatury na klej... :-) O spawaniu nie pomyślałam jak i nie doczytałam... W takim przypadku ich nie ma praktycznie...

0
  • #9 18 Gru 2015 11:17
    DanutaKost
    Poziom 6  

Praleczka "wybebeszona", wnętrzności przygotowane do wysyłki... mój sukces to fakt, że demontaż udało się zrobić w rodzinnym gronie "za pomocą" szwagra i nie musiałam wzywać fachowca... Teraz ładnie stoi opakowany i zabezpieczony na palecie i czeka na kuriera. Po odpowiedzi jaką otrzymałam od dzi_dziuś zdecydowałam się na wysyłkę do Rybnika... Liczę,że po odesłaniu i zamontowaniu części wszystko będzie OK...oraz że przy tym uda mi się niczego nie zepsuć.... :D

0
  • #10 09 Sty 2016 00:03
    DanutaKost
    Poziom 6  

DanutaKost napisał:
    Praleczka "wybebeszona", wnętrzności przygotowane do wysyłki... mój sukces to fakt, że demontaż udało się zrobić w rodzinnym gronie "za pomocą" szwagra i nie musiałam wzywać fachowca... Teraz ładnie stoi opakowany i zabezpieczony na palecie i czeka na kuriera. Po odpowiedzi jaką otrzymałam od dzi_dziuś zdecydowałam się na wysyłkę do Rybnika... Liczę,że po odesłaniu i zamontowaniu części wszystko będzie OK...oraz że przy tym uda mi się niczego nie zepsuć.... :D

Nic nie zepsułam... :D Pralka chodzi jak nowa, uważam, że zastosowanie tego typu rozwiązania, bez względu czy będziecie na siłach pokombinować sami, czy tak jak ja w części zdacie się na pomoc specjalisty (nie mylić z autoryzowanym serwisem), jest jak najbardziej opłacalna i pewnie nie wsmak producentowi... bo icn zdaniem powinnam już od miesiąca "cieszyć" się nową pralką... a tu niespodzianka, "pacjent" będący w stanie agonalnym po udanej reanimacji odżył i ma się jak najbardziej dobrze...

0