Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daf XF105 - Nie działają wycieraczki na żadnym biegu.

klika60 18 Paź 2015 17:34 1245 4
  • #1 18 Paź 2015 17:34
    klika60
    Poziom 14  

Witam mam problem nie działają wycieraczki na żadnym biegu gdy włączę spryskiwanie szyby pompka uruchamia się a wycieraczki nie, zamieniłem przekaźniki dalej to samo plus świeci się centralne urządzenie sterujące, czy mógł paść silnik jak to sprawdzić, manetka też była założona nowa czy możliwe jest uszkodzenie VIC

• Pomocny post
    #2 18 Paź 2015 21:15
    krisbrumm
    Specjalista - DAF Trucks

Nie może być VIC a to z prostej przyczyny, a mianowicie jeżeli jest tak jak piszesz że wycieraczki nie działają na wszystkich prędkościach, to przy najwyższej prędkości wycieraczek obwód wycieraczek odbywa się bez jakiejkolwiek ingerencji VIC-a.Jest to wówczas zwykły obwód elektryczny jak z jakiegoś duzego fiata.
    Sprawdź obydwa przekaźniki tzn. G236 i G237 bo obydwa przekaźniki kontrolują obwód wycieraczek.Sprawdź tablicę bezpieczników i złącza za nia jeżeli było za nia grzebane.
    Przy włączonej manetce wycieraczek na max. prędkości (III),
    Powinieneś mieć masę na pinie 2 przekaźnika G236 oraz również na pinie 2 przekaźnika G237
    Zakładam również, że wszystkie bezpieczniki sprawdzone?
    Sprawdź dokładnie wszystkie połączenia wiązek pomiędzy koloumną kierowniczą a VIC-em.
    Dlaczego w Polsce w przypadku awarii elektrycznej polacy zawsze zaczynają od najdroższej częsci i zawsze od razu chcę wymieniać jednostki sterujące???
    czasy kiedy faktycznie nie były one najtrwalsze już dawno minęły mniej więcej na początku lat 90-tych?

• #3 21 Paź 2015 23:00
    klika60
    Poziom 14  

Zawiodły przekaźniki oryginalne uszkodzone, nowe nie powiem jakiej firmy też nie działały, kolejne zakupione w serwisie efekt jak ręką odjął wszystko działa, dzięki za konkretną odpowiedz bo warsztat właśnie chciał wymieniać sterownik

• #4 13 Gru 2015 15:49
    szy18
    Poziom 12  

witajcie,
    także mam problem z wycieraczkami w XF95 z 2005r. zaczeło się od tego ze kierowca zgłaszał problem, mianowicie manetka źle działała. pomyslalem ze czas wymienic przełącznik. ostatniego dnia trasy wszystko wrócilo do normy.
    tak czy siak postanowiłem wymienić na nowy przełącznik producent PETERS.
    w następnej trasie problem powrócił. wycieraczki działają tylko na najwyższym biegu nr 2.
    inne funkcje działaja. bezpieczniki OK, jak sprawdzić przekaźniki G236 i G237 ?

z góry dzięki za pomoc.

• #5 17 Gru 2015 21:08
    krisbrumm
    Specjalista - DAF Trucks

wygoogluj sobie jak się sprawdza przekaźniki.
    Jeżeli nie wiesz jak sprawdzić przekaźniki to wogóle się nie bierz za to.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME