Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki wzmacniacz do głośników od wieży Panasonic SC-AK18

18 Oct 2015 19:51 978 8
  • Level 8  
    Witam, posiadam kolumny od wieży Panasonic SC-AK18. Dane techniczne znalezione w sieci:
    "Nominal (RMS) Output Power: 100 Watt
    Frequency Response: 70 Hz
    Input Impedance: 6 Ohm"

Wieża niestety się popsuła, ale głośniki fajnie grały, dlatego chciałbym je wykorzystać jako głośniki do komputera lub tv. Doradzi ktoś jaki wzmacniacz kupić tak do 200zł. Wiem, że to niewiele, ale może uda się coś znaleść. Szukałem w internecie, ale jestem w tych tematach zupełnie zielony. Opłaca sie wogóle w nie inwestowac czy lepiej kupić w tej cenie jakies głośniki przeznaczone do komputera ?
    czekam na odp. i prosze o wyrozumiałość.
  • Helpful post
    Level 32  
    I cóż po tych danych technicznych, napisali bo musieli. Głośniki grały jak to napisałeś może i fajnie bo ta konkretnie mini wieża miała pewnie jak większość układ speaker optimizer czyli uzyskania niby jak najlepszej jakości dźwięku, albo jego atrakcyjności w połączeniu z konkretnymi tymi właśnie głośnikami.
    Za 200zł proponuje Ci szukać amplitunera stereo, są tańsze i w lepszym stanie niż wzmacniacze, a te kolumienki i tak będą grać inaczej, pewnie naturalniej niż dotychczas.
    Szukaj jakiś amplitunerów stereo w granicach 40, 70 wat na kanał, a na parametry tych wieżowych kolumn nie patrz, bo nawet w prawdziwych do niczego to nie prowadzi.
    Głośniki komputerowe nie zagrają lepiej od dwu kolumn, nawet takich ja twoje i oddzielnego wzmacniacza, czy amplitunera. Nie słyszałem głośników komp. nawet drogich które grają lepiej niż nawet tani wzmacniacz i dwie tanie, ale prawdziwe kolumny podstawkowe.
  • Level 8  
    Dzięki za odpowiedz. Szukalem na allegro po używanych jednak cięzko mi znalesc coś w niezlym stanie w tych pieniądzach. Może moglibyście jakiś konkretny model do 200zł polecic ?
    Zastanawiam się również na modelem Lepai lp2020a+. Taka specyfikacja:
    Moc wyjściowa: 2 x 20W @ 4ohm, 2 x 12W @ 8ohm
    Impedancja: 4-8 ohm
    Pasmo przenoszenia: 20Hz ~ 20kHz
    Zniekształcenie THD: min. 0.05%
    Współczynnik SNR: 98dB
    Wydajność: 81% @ 20W, 4ohm, 88% @ 12W, 8ohm

Cena około 130zł. Opłaca się taki wynalazek czy lepiej zainwestowac w jakis stary sprzet. Ten Lepai nawet niezłe opinie ma w sieci.
  • Helpful post
    Level 32  
    To raczej wynalazek do kempingu, lub TiRa. Wyszukaj amplitunery stereo na aukcjach w przedziale ceny 190-230 pln jak Pioneer, Technics, Kenwood, Onkyo, JvC , Sony mimo że to niby nic specjalnego, ale i tak lepszy na te kolumny, będziesz miał go na przyszłość na klasyczne kolumny.
  • Level 8  
  • Level 8  
    Udało mi się wylicytować za 211zł taki odtwarzacz:
    http://allegro.pl/amplituner-5-1-yamaha-htr-5630rds-kino-najtaniej-i5722273203.html
    Opłacało się i czy można bezpiecznie go do tych głośników podłączyć?
    Przejrzałem dużo opinii i już zastanawiałem się nad soundbarem albo jakimiś głośnikami komputerowymi, bo na moje możliwości finansowe nic nie mogłem znaleść, ale wkoncu kupiłem ten amplituner. Podłącze go do tych kolumn Panasonica i do tv Smasung h6400. Mam nadzieje że będzie ładnie grało. Czekam na odp. ;)
  • Helpful post
    Level 32  
    Gdyby ktoś by szukał wzmacniacza stereo, bo słucha muzyki, a kupił potem amplituner kina domowego byłby problem, bo one zwyczajnie grają gorzej i są słabe, w odniesieniu nawet do tańszych wzmacniaczy. Ty szukałeś "czegoś" taniego do kolumienek Panasonica z mini wieży, zamiast pierdziawek komputerowych, więc źle nie będzie, dodatkowo jak piszesz masze wejścia cyfrowe dla tv.
    Pozostaje mieć nadzieje że działa i że da się ustawić podstawowe funkcje bez pilota, bo w opisie jest bez pilota. W amplitunerach kina domowego to ważne bo bez niego jest często problem, ale tu widzę że basy, wysokie i wybór źródła dźwięku z guzika na obudowie.
  • Level 32  
    Normalny optyk do połączenia leda i amplitunera, tu nie ma co cudować. Pewnie jeszcze coś między pcta a amplituner, zależy jakie pc ma wyjścia, pewnie przyda się minijack-2RCA.