Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prawidłowe rozdzielenie sygnału audio.

Davvvi 18 Oct 2015 21:15 1551 12
 • #1
  Davvvi
  Level 27  
  Przeczytałem kilka tematów o tym ale żaden mnie nie satysfakcjonuje. Otóż potrzebuję rozdzielić sygnał audio na bezprzewodowe słuchawki. Problem jest w tym że słuchawki posiadają jakąś blokadę i jeśli jest zbyt cicho po prostu wyłączają się. A wszystko podłączone jest tak :
  Telewizor,do telewizora konwerter S/PDIF do analog ( 2x cinch).
  Niestety sam konwerter ma za słabą moc i podłączenie tylko jednej pary słuchawek pod konwerter już powoduje wyłączenie się ich. Więc za konwerterem podłączyłem mały wzmacniacz wyciągnięty z głośniczków komputerowych i na jednym zestawie słuchawkowym jest ok , gorzej jak podepnę drugi zestaw, wtedy słuchawki co jakiś czas rozłączają się a do tego w słuchawkach słychać zniekształcenia,takie jak by pukanie czy jakoś tak. Nie jestem audiofilem i dźwięk nie musi być jakiejś superowej jakości . Zależy mi by tanim kosztem słuchawki były poprawnie rozdzielone i żeby zniknęły te zniekształcenia. Słuchawki to bezprzewodowe słuchawki firmy Medion 2,4 GHz . Gniazda słuchawkowego z TV nie mogę używać bo do TV mam kiepski dostęp i ciągłe podłączanie i odłączanie kabla mnie nie urządza ,dlatego mam konwerter. Podpowiecie jak poprawnie podzielić dźwięk?
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Davvvi
  Level 27  
  Kurde, nikt nie jest w stanie mi pomóc???

  Moderated By ANUBIS:

  3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

 • #4
  Davvvi
  Level 27  
  Słuchawki są to Medion MD84123, a drugie to Słuchawki bezprzewodowe MEDION MD84299. To są te same słuchawki. Różnią się tylko wyglądem. Posiadają przełącznik LO/HI, ale ustawiony jest na HI w obu kompletach. Wzmacniacz to jak pisałem wyżej. Wyciągnąłem go z głośników komputerowych zasilanych z USB, ale dałem zasilacz do zasilania. A słuchawki są podłączone pod wyjście na głośnik. Oba komplety pod jedno gniazdo.
 • #5
  jdubowski
  Tube devices specialist
  Davvvi wrote:
  Posiadają przełącznik LO/HI, ale ustawiony jest na HI w obu kompletach


  To przestawić na LO.

  Davvvi wrote:
  słuchawki są podłączone pod wyjście na głośnik. Oba komplety pod jedno gniazdo.


  Pokaż zdjęcie.
 • #6
  Davvvi
  Level 27  
  Tzn ten LO/HI to w przypadku tych słuchawek obniża głośnoś o 8dbi i po przystąpieniu na LO słuchawki ie szczę częściej się rozlaczają. W tych słchawkach ważna jest głośność sygnału wchodzącego. Im ciszej tym bardziej przerywają. Może zastosowanie mocniejszego wzmacniacza dałoby lepszy efekt. Wcześniej się pomyliłem. Słuchawki są podłączone bezpośrednio do gniazda słuchawkowego wzmacniacza. Jedne besposrednio jeckiem drugie kabel jest dolutowany do pinow gniazda .
 • #8
  jdubowski
  Tube devices specialist
  Davvvi wrote:
  Wcześniej się pomyliłem. Słuchawki są podłączone bezpośrednio do gniazda słuchawkowego wzmacniacza. Jedne besposrednio jeckiem drugie kabel jest dolutowany do pinow gniazda .


  Tam zapewne jest tłumik - pomiń go albo podłącz słuchawki przez rezystory zabezpieczające (10 omów) w miejsce głośników.
 • #9
  Davvvi
  Level 27  
  Gdy podłączyłem słuchawki bezpośrednio pod konwerter to dźwięk był czysty ale sygnał był słaby bo słuchawki wyciszały w każdym najcichszym miejscu filmu. Identycznie było jak słuchawki były podpięte bezpośrednio pod gniazdo słuchawkowe w tv a przełącznik na słuchawkach był ustawiony na -8dB. Rzeczywiście wzmacniaczyk jest pod-głoszony prawie na maksa co może skutkować zniekształceniami. Ale tylko wtedy słuchawki się nie wyłączają . Dodam że to wyłączanie i zniekształcenia dzieją się tylko wtedy gdy podłączone są obie pary słuchawek. Gdy jest jedną para podłączona to słuchawki się nie wyłączają. I zniekształcenia wtedy są prawie nie słyszalne. Zdjęcia dodam po 16.00 jak wrócę z pracy.

  Edit:
  Przełączyłem przełącznik na LO i zobaczę Czy coś to zmieni.
  A o to foteczki ale niestety od strony Elektroniki bo druga strona jest zalana klejem i mało co widać ale dodam jakąś foteczkę . Przypatrzyłem się i tak jedna para słuchawek jest podłączona pod gniazdo słuchawkowe. Druga jest przylutowana do wyjść na głośniki. Gniazdo słuchawkowe jest bezpośrednio połączone z głośnikami. Ono tylko przerywa obwód i nic więcej.

  Prawidłowe rozdzielenie sygnału audio. Prawidłowe rozdzielenie sygnału audio. Prawidłowe rozdzielenie sygnału audio.

  Myślę że jest dobrze podłączone.
 • #10
  Davvvi
  Level 27  
  Panowie zrobiłem test z przełącznikiem na LO i jest kicha. Słuchawki wyłączają się co chwile. Na Hi tylko czasem. Odłączenie jednej pary słuchawek powoduje że dźwięk staje się czysty i słuchawki nie wyłączają się w ogóle. Czy zastosowanie drugiego wzmacniacza do każdej pary słuchawek osobno może naprawić problem?
 • #11
  Davvvi
  Level 27  
  Panowie znalazłem na alledrogo takie malutkie wzmacniacze głośnikowe. Coś jak ten mój ze zdjęcia. I mam pytanko czy jest możliwość zasilenia 2 wzmacniaczy jednym zasilaczem? Wzmacniacz jest na 5V 600mA. Mam zasilacz 6V 2A. Bądź może 12V i podłączyć szeregowo? będzie to działać?
 • #12
  jdubowski
  Tube devices specialist
  Davvvi wrote:
  I mam pytanko czy jest możliwość zasilenia 2 wzmacniaczy jednym zasilaczem? Wzmacniacz jest na 5V 600mA. Mam zasilacz 6V 2A. Bądź może 12V i podłączyć szeregowo? będzie to działać?


  Równolegle tak, szeregowo nie.
 • #13
  Davvvi
  Level 27  
  Założyłem inny wzmacniacz . Napewno mocniejszy i porównując dźwięk okazuje się że te zakłócenia pojawiały się jednak ze wzmacniacza bo podgloszony go na maksa było słychać zakłócenia nawet na jednej parze. Nowy wzmacniacz jest mocniejszy prawie dwa razy sądząc po głośności. Z tego względu mogę dać głośniej co powinno wyeliminować wyłączanie się słuchawek ale znów nie musze podgłaszać na maks to powinno zlikwidować zakłócenia. Wzmacniacz pochodzi także z głośników komputerowych firmy Magnat. Głośniki miały swoje zasilanie co rozwiązało problem z doborem zasilacza. Po testuje I dam znać. Oczywiście pod wzmacniacz także będą podłączone obie pary słuchawek.