Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chcę podłączyć TV do projektora ale nie mam dekodera tylko kartę CI+

legwan1988 18 Paź 2015 21:27 1155 5
  • #1 18 Paź 2015 21:27
    legwan1988
    Poziom 2  

Witam, posiadam telewizor Samsung Smart Tv. Jakis czas temu zrezygnowałem z dekodera i posiadam kartę umieszczoną w porcie Common Interface. Zanim mialem kartę wszystkie sygnały(dekoder i kosola) do telewizora szły przez kino domowe. Teraz chciałem podłaczyc jakos telewizor aby wysyłał sygnal do kina domowego a do niego podłączyć projektor kablem hdmi. Niewiem czy to możliwe wogóle?? Wiem ze telewizor wysyła sygnal dzwiekowy przez złącze hdmi ARC, ale mi chodzi o sygnał video w jakości HD. [/i]

0 5
  • Pomocny post
    #2 18 Paź 2015 22:30
    romeok01
    Poziom 35  

Nie da się, bo telewizory nie mają wyjść HDMI, jedynie zewnętrzny dekoder daje taka możliwość.

1
  • #3 18 Paź 2015 23:03
    legwan1988
    Poziom 2  

A jest jakaś możliwość żeby miec sygnał do kina ale nie z telewizora bez dekodera? Wlasnie z niego najbardziej chcialem zrezygnować i zależało mi na tym żeby miec jeden pilot.

0
  • #4 19 Paź 2015 07:41
    PiotrPitucha
    Poziom 33  

Witam
    Też nie mam dekodera tylko CI, jestem zainteresowany takim samym problemem jak TY, ale jedno z Twoich stwierdzeń nie jest prawdziwe.

Cytat:
    Wlasnie z niego najbardziej chcialem zrezygnować i zależało mi na tym żeby miec jeden pilot.

Samsungi bardzo dobrze integrują się z dekoderami i można to wszystko ogarnąć jednym pilotem.
    Zostaje oczywiście dodatkowy pobór prądu, ale reszta świetnie działa.
    Po podłączeniu mojego byłego :) dekodera miałem pytanie o dostawcę kablówki ( u mnie Multimedia ), po czym pojawiły się typy dekoderów do wyboru.
    Brak wyjścia z TV rekompensuję sobie przez Raspberry Pi z zainstalowanym Kodi, gdzie mam masę filmów w doskonałej rozdzielczości.
    Pozdrawiam

1
  • #5 20 Paź 2015 13:04
    legwan1988
    Poziom 2  

No chodziło mi też o to zeby tego dekodera nie bylo, raz ze dodatkowo żre prąd, a dwa ze mniej kabli i wysciej na połkach pod tv.

0
  • #6 21 Paź 2015 23:50
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Tylko tak jak zaproponowano - zewnętrzny dekoder - tv jako porty video posiada tylko wejścia.

1