Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multiroom Standard nc+ - Rozłączanie

18 Paź 2015 22:40 1734 4
  • Poziom 15  
    Mam mały problem z Multiroom Standard... Mam go od początku września. Udało mi się wszystko skonfigurować poprawnie, w dekoderze głównym jest oczywiście zakładka Multiroom a w dekoderze dodatkowym grafika pokazuje że połączenie jest skonfiguowane poprawnie. Dekoder dodatkowy używany jest sporadycznie raptem 2 góra 3 razy w tygodniu. Zdarza się że po tych kilku dniach nie użytkowania po włączeniu telewizora pojawia się komunikat o błędnym skonfigurowaniu czyli wydaje mi się że zrywane jest połączenie pomiedzy dekoderami. Wówczas muszę ponownie skonfigurować dekoder dodatkowy pod Multiroom. Dekoder główny to Mediabox połączony jest z dodatkowym bezprzewodowo za pomocą TP-Link TL WR702n. Dekoder dodatkowy to WiFi box. Uprawnienia na dodatkowym niby są do listopada... Czy problem leży w nieczęstym użytkowaniu dekodera dodatkowego przez co idzie rozłączanie (jak dla mnie byłoby to dziwne)? Jak spróbować wyeliminować ten problem?

TP-Link skonfigurowany w trybie AP. Pomoc nc+ sugeruje aby skonfigurować go w trybie "klient". Dziwne bo na forach proponowano mi dokładnie tryb AP. Nie jestem zainteresowany internetem w dekoderach chodziło mi tylko o połączenie dwóch dekoderów dlatego "wybrano dla mnie" ten właśnie tryb AP.
  • Poziom 13  
    Witam a jaki kolega ma poziom sygnału na wifibox z dekodera głównego ten tp-link może mieć za mały poziom sygnału wifi
  • Poziom 15  
    Te dekodery są oddalone od siebie w linii prostej o metr a jedyną przeszkodą jest ściana do drugiego pokoju. Nawet najgorszy ruter powinien zapewnić na takiej odległości poprawny zasięg a TP Link pokazuje 100%.
  • Poziom 13  
    A ta ponowna konfiguracja to na czym polega
  • Poziom 15  
    Skonfigurowałem go w trybie klient w połączeniu z ruterem Netia Spot. TP Link utworzył ukrytą sieć a cały układ działa jak do tej pory. A niech tam... Niech będzie internet w dekoderach. Najważniejsze jest to aby działało i nie rozłączało się. Zobaczymy jak to będzie ale jestem dobrej myśli.