Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyc komputer do kina domowego?

18 Paź 2015 23:18 1248 5
 • Poziom 9  
  Mam problem, kupiłem do kompa kartę dźwiękową z systemem 5.1. Gembird-5.1.3. i nie mogę podłączyć do amplitunera Pioneer VSX-415. Mam trzy przewody, które mają jack do karty dźwiękowej, a kończą się chinche (to chyba tak się nazywa), podłączam w różnych kombinacjach i nigdy nie słyszę tylnych satelitek. Proszę o radę jak mam podłączyć, jaki kolor z karty dźwiękowej do jakiego wejścia w amplitunerze?
  Jak podłączyc komputer do kina domowego? Jak podłączyc komputer do kina domowego? Jak podłączyc komputer do kina domowego?
 • Poziom 13  
  Spróbuj z wyjścia komputerowego (zielony kolor) do chinch na wzmacniacz (przykładowo do CD) i musisz sprawdzić czy w sterowniku od karty dźwiękowej w opcjach masz ustawione kolumny na 5.1
 • Poziom 41  
  arti997-b napisał:
  Mam trzy przewody, które mają jack do karty dźwiękowej, a kończą się chinche (to chyba tak się nazywa),

  Kolega mógłby zamieścić zdjęcie tych przewodów?

  Czy po zmianie w ustawieniach karty na 5.1 na monitorze nie pokazane są przypisania wyjść karty z sygnałami wyjściowymi? Np. zielone (green) -> przednie (front)

  Jakie źródło dźwięku w komputerze kolega używał do testowania sygnału 5.1?
  arti997-b napisał:
  podłączam w różnych kombinacjach i nigdy nie słyszę tylnych satelitek.

  J/w + jakie gniazda w wzmacniaczu były testowane?

  Jeżeli na płycie dostarczanej razem z tą kartą jest jakaś instrukcja tej karty w formie pliku pdf, to proszę ją zamieścić na form jako załącznik.
  Instrukcja tej karty osiągalna na stronie producenta jest baaaardzo uboga.
 • Poziom 9  
  Jak podłączyc komputer do kina domowego?

  to była cała instrukcja w mojej karcie dzwiękowej. Testuje dzwiek na yutube - czyli wpisuje frazę np. test 5.1. i słucham. Problem z komputerem jest jeszcze inny, ponieważ pracuję na linuksie -ubuntu i wiem ze tam tez może być przyczyna. Ale najpierw chce na pewniaka połączyć wszystkie prawidłowo przewody i chce być pewny ze to połączenie jest ok, a dopiero potem juz na innym forum wezmę się za szukanie przyczyn w sterownikach w linuksie.
 • Poziom 35  
  Może być tak, że zielone wyjście, to będą przednie głośniki L i R - podłączasz do DVD/LD, zólte to będzie wyjście sorround L i R - podłączasz do DVD 5.1Ch INPUT SORROUND, a czarne wyjście, to będzie subwoofer i głośnik centralny, czyli podłączasz do CENTER i SUBWOOFER.

  W ustawieniach karty będzie trzeba jakoś ustawić na 5.1 i przeprowadzić test głośników, żeby ustalić który chinch, to centralny, a który subwoofer L i R itd..

  W windowsie zazwyczaj są programy wraz ze sterownikami do testowania głośników, na ekranie pokazywany jest który głośnik gra w danej chwili i wtedy można sobie ustalić odpowiednie podłączenie.
 • Poziom 41  
  Kolega romeok01 uprzedził mnie :)

  Jedyne co mógłbym dodać to, że przy takich połączeniach wzmacniacz należy ustawić na te wejścia - pilot ma stosowny przycisk -> Input Selector DVD 5.1 . Tak wszelki wypadek piszę.

  Do testów sugerowałbym użycie oryginalnego DVD z dźwiękiem 5.1, o ile to jest możliwe.

  arti997-b napisał:
  to była cała instrukcja w mojej karcie dzwiękowej.

  Widziałem tę instrukcję na stronie Gembird. Ale kolega przejrzał płytę która przyszła z kartą?
  Zwykle można znaleźć tam więcej informacji.