Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyc komputer do kina domowego?

arti997-b 18 Paź 2015 23:18 867 5
  • #1 18 Paź 2015 23:18
    arti997-b
    Poziom 9  

Mam problem, kupiłem do kompa kartę dźwiękową z systemem 5.1. Gembird-5.1.3. i nie mogę podłączyć do amplitunera Pioneer VSX-415. Mam trzy przewody, które mają jack do karty dźwiękowej, a kończą się chinche (to chyba tak się nazywa), podłączam w różnych kombinacjach i nigdy nie słyszę tylnych satelitek. Proszę o radę jak mam podłączyć, jaki kolor z karty dźwiękowej do jakiego wejścia w amplitunerze?
    Jak podłączyc komputer do kina domowego? Jak podłączyc komputer do kina domowego? Jak podłączyc komputer do kina domowego?

0 5
  • #2 18 Paź 2015 23:41
    Zygfrydek402
    Poziom 13  

Spróbuj z wyjścia komputerowego (zielony kolor) do chinch na wzmacniacz (przykładowo do CD) i musisz sprawdzić czy w sterowniku od karty dźwiękowej w opcjach masz ustawione kolumny na 5.1

0
  • #3 19 Paź 2015 05:03
    Polon_us
    Poziom 40  

arti997-b napisał:
    Mam trzy przewody, które mają jack do karty dźwiękowej, a kończą się chinche (to chyba tak się nazywa),

Kolega mógłby zamieścić zdjęcie tych przewodów?

Czy po zmianie w ustawieniach karty na 5.1 na monitorze nie pokazane są przypisania wyjść karty z sygnałami wyjściowymi? Np. zielone (green) -> przednie (front)

Jakie źródło dźwięku w komputerze kolega używał do testowania sygnału 5.1?
    arti997-b napisał:
    podłączam w różnych kombinacjach i nigdy nie słyszę tylnych satelitek.

J/w + jakie gniazda w wzmacniaczu były testowane?

Jeżeli na płycie dostarczanej razem z tą kartą jest jakaś instrukcja tej karty w formie pliku pdf, to proszę ją zamieścić na form jako załącznik.
    Instrukcja tej karty osiągalna na stronie producenta jest baaaardzo uboga.

0
  • #4 19 Paź 2015 07:25
    arti997-b
    Poziom 9  

Jak podłączyc komputer do kina domowego?

to była cała instrukcja w mojej karcie dzwiękowej. Testuje dzwiek na yutube - czyli wpisuje frazę np. test 5.1. i słucham. Problem z komputerem jest jeszcze inny, ponieważ pracuję na linuksie -ubuntu i wiem ze tam tez może być przyczyna. Ale najpierw chce na pewniaka połączyć wszystkie prawidłowo przewody i chce być pewny ze to połączenie jest ok, a dopiero potem juz na innym forum wezmę się za szukanie przyczyn w sterownikach w linuksie.

0
  • #5 19 Paź 2015 11:49
    romeok01
    Poziom 35  

Może być tak, że zielone wyjście, to będą przednie głośniki L i R - podłączasz do DVD/LD, zólte to będzie wyjście sorround L i R - podłączasz do DVD 5.1Ch INPUT SORROUND, a czarne wyjście, to będzie subwoofer i głośnik centralny, czyli podłączasz do CENTER i SUBWOOFER.

W ustawieniach karty będzie trzeba jakoś ustawić na 5.1 i przeprowadzić test głośników, żeby ustalić który chinch, to centralny, a który subwoofer L i R itd..

W windowsie zazwyczaj są programy wraz ze sterownikami do testowania głośników, na ekranie pokazywany jest który głośnik gra w danej chwili i wtedy można sobie ustalić odpowiednie podłączenie.

0
  • #6 19 Paź 2015 18:48
    Polon_us
    Poziom 40  

Kolega romeok01 uprzedził mnie :)

Jedyne co mógłbym dodać to, że przy takich połączeniach wzmacniacz należy ustawić na te wejścia - pilot ma stosowny przycisk -> Input Selector DVD 5.1 . Tak wszelki wypadek piszę.

Do testów sugerowałbym użycie oryginalnego DVD z dźwiękiem 5.1, o ile to jest możliwe.

arti997-b napisał:
    to była cała instrukcja w mojej karcie dzwiękowej.

Widziałem tę instrukcję na stronie Gembird. Ale kolega przejrzał płytę która przyszła z kartą?
    Zwykle można znaleźć tam więcej informacji.

0