Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saunier Duval Opalia - Gaśnie po kilku minutach pracy

Emeraude 18 Oct 2015 23:20 1635 6
    Emeraude
    Level 9  
    Witam,

mam całkowicie nowy piecyk Opalia (zamontowany w zeszłą sobotę) i wszystko było dobrze do momentu aż stwierdziłam że nie podoba mi się niskie ciśnienie wody pod prysznicem i stosunkowo mała temperatura tejże. Pokręciłam więc trochę pokrętłem mocy piecyka (z minimalnej na ok. połowę) i od tego czasu piecyk robi mi taki psikus, że po max. 5 minutach normalnego działania zielona dioda led gaśnie i piecyk przestaje chodzić. Jak się wyłączy wodę i poczeka następne ok. 5 minut to w piecyku coś tam "klika" i znowu można odkręcić wodę i piecyk się włączy. Po zamontowaniu był ustawiony na maksymalną temperaturę i minimalną moc, wtedy się nie wyłączał. Nie mam pojęcia w czym może tkwić problem, skoro piecyk jest zupełnie nowy, może ktoś potrafi mi doradzić?
    Jacek79
    Level 37  
    Ustaw te pokretlo tak na1/4 i zobacz
    Emeraude
    Level 9  
    Obydwa pokrętła (moc, temperatura) były dzisiaj wieczorem ustawione na ok. połowę i wyłączył się dwa razy podczas kąpieli
    serwo66
    Level 25  
    Prawdopodobnie problem z ciągiem kominowym, przy mocy max jest więcej spalin a komin ich nie odbiera i wyłącza czujnik ciągu.
    Jacek79
    Level 37  
    A to do wanny lejesz wode czy prysznic?
    Emeraude
    Level 9  
    serwo66 wrote:
    Prawdopodobnie problem z ciągiem kominowym, przy mocy max jest więcej spalin a komin ich nie odbiera i wyłącza czujnik ciągu.

Nie jest to wykluczone, biorąc pod uwagę że nagła zmiana piecyka była wymuszona faktem, że podtrułam się czadem, szczęśliwie tylko trochę, ale zapewne stary piecyk to tylko połowa problemu..
    serwo66
    Level 25  
    W takim razie obstawiam że komin jest drożny tylko brak jest nawiewu świeżego powietrza, zbyt szczelne drzwi, okna, ocieplanie budynku itp. Rozwiązanie to otwarcie okna lub wykonanie zetki nawiewnej ale coś takiego w łazience jeszcze nie widziałem np. zima , poważnie to tylko nowy piecyk z zamkniętą komorą spalania.