Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka HP pro 400dn rozmazuje wydruk, nie utrwala

kargul444 19 Oct 2015 09:35 1746 7
 • #1
  kargul444
  Level 10  
  Witam,
  mam problem z tymi drukarkami, wygląda to na problem z piecem - niedostateczne nagrzewanie. Wydruk jest niedokładny, czasami "nie dobija" tekstu, a na następnej stronie wprasowane są pozostałości toneru, których zabrakło na wcześniejszej. Nie jest to problem z jedną drukarką a kilkudziesięcioma w firmie... Z początku myśleliśmy, że może to wina toneru startowego (zbyt długo leżał, czy złapał wilgoć itp.), ale po wymianie na nowy jest to samo. Toner oczywiście oryginalny HP. Od serwisu dostaliśmy informację, aby ustawić typ papieru na bardzo gruby, aby kartka wolniej przechodziła przez piec. Faktycznie pomogło to, ale niestety drukarka wtedy zachowuje się w ten sposób, że zawsze pobiera papier z podajnika ręcznego, nawet stronę testową. Problem jest w tym, że wszyscy użytkownicy muszą mieć dostępne dwa formaty papieru. Miał ktoś podobny problem z tymi drukarkami?
 • #2
  Darek0024
  Level 16  
  Można ustawić nieco cieńszy papier taki by go pobierało z kasety a jednocześnie by toner był utrwalany. Skoro maszyn jest kilka i występuje ten sam problem skusił bym się na remont pieca w jednej z nich i sprawdził efekty. Jeśli nie pomoże to przyjrzał bym się temu tonerowi czy aby napewno jest to oryginał kupując jedną sztukę u innego dostawcy. Lub najpierw toner od innego dostawcy.
 • #3
  Bitels85
  Level 25  
  Drukarka pro 400 ale jaka dokładnie - M...(425,475)?
  Nie ustawisz grubego z kasety, bo za mocno musiał by się zawinąć i były by zacięcia, dlatego zostaje tylko podajnik ręczny.
  Jeśli chodzi o samą usterkę, jesteś pewien, że toner jest oryginalny, czy może regenerowany?
  Rzeczywiście problem leży w piecu, sprawdź w kilku drukarkach w jakim stanie jest folia grzewcza, najlepiej wrzuć choć jedną fotkę.
 • #4
  Darek0024
  Level 16  
  Stoję teraz przy M401dn i da się ustawić papier średnio gruby by brała z kasety. Jeśli nagle problem pojawił się na wszystkich maszynach to obstawiam toner kiepskiej jakości. Daj foto tonera. A zwłaszcza nalepki na nim.
 • #5
  kargul444
  Level 10  
  Toner jest na 100% oryginalny HP. Dostawca wyłoniony z przetargu. Nie ma możliwości, żeby był refabrykowany, to samo działo się na pierwszym fabrycznym tonerze dostarczonym z drukarkami. Jeśli chodzi o stan fizyczny pieca jest ok. Drukarki zaraz po wyjęciu z pudełka tak się zachowywały. Tych drukarek mamy 90 szt. Jeśli użytkownik korzysta tylko z formatu A4 - problem nie występuje. Niestety większość użytkowników musi mieć format A4 i koperta DL, problem pojawia się gdy drukuje się na zmianę A4 i DL.
  Model drukarki to HP LaserJet Pro M401DN.
 • #6
  hernan_cortes
  Level 21  
  Warto sprawdzić czy na papierze a zwłaszcza kopertach innego producenta opisany problem również występuje.
  Co do oryginalności tonera zakupionego w przetargu doświadczenie nakazuje pewną dozę sceptycyzmu.
 • #7
  Bitels85
  Level 25  
  hernan_cortes wrote:
  Co do oryginalności tonera zakupionego w przetargu doświadczenie nakazuje pewną dozę sceptycyzmu.
  Niestety to prawda, dlatego duże znaczenie ma określenie jednoznacznie jaki to toner, bo moim zdaniem właśnie on jest przyczyną. Nie sugeruj się tym, że jest w oryginalnej skorupie..
 • #8
  Darek0024
  Level 16  
  Widziałem na własne oczy toner niby oryginał ładnie zapakowany w oryginalne opakowanie jak nowe ale jakość wydruku taka jak u Ciebie, włożyliśmy na próbę inny toner pierwszy lepszy zamiennik i jak ręką odjąć. Próba na innym tonerze lub papierze nic nie kosztuje w porównaniu do remontu pieca.