Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 128 WRL sterowanie SMS - aplikacja do wysyłania komend

urzedas 19 Paź 2015 09:54 2016 4
  • #1 19 Paź 2015 09:54
    urzedas
    Poziom 14  

Witam

Czy istnieje jakaś aplikacja na Android do wysyłania zaprogramowanych komend SMS sterujących na centrale alarmową - w moim przypadku akurat Integra 128WRL

Mam na myśli coś takiego, że zapamiętujemy nr telefonu w aplikacji, tworzymy komendy w stylu: nazwa komendy i przypisana pod nazwą treść wysyłanego komunikatu SMS. A wysyłanie SMS odbywało by się przez naciśnięcie jakiejś ikonki pod którą z automatu wychodziłby SMS do centrali alarmowej.

pzdr
    urzedas

0 4
  • Pomocny post
    #2 19 Paź 2015 10:11
    fred4u
    Poziom 22  

Istnieją dedykowane aplikacje do tego celu obsługujące konkretne systemy alarmowe (Micra Control, Ropam Droid czy PRIMAGO) ale tu trzeba by się zabawić w hakera: rozpracować polecenia wysyłane z aplikacji i zdefiniować je po stronie centrali. Pewnie dodatkowo trzeba by najpierw przekonać aplikację że "rozmawia" z oryginalnym urządzeniem - z tym może być "trochę zabawy".

Można tez sięgnąć po uniwersalne aplikacje np. Satel Control Wrl (włoski produkt nie wiem jak z tłumaczeniami, do tego płatna) czy Sms Remote Control GSM (pewnie też sporo innych).

0
  • #3 19 Paź 2015 13:13
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Ewentualnie apka "Szablon SMS":
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smstemps&hl=pl

Coś dedykowanego typowo do Integry WRL to nie ma. Jedynie kombinacje właśnie z użyciem uniwersalnych aplikacji.
    Jeżeli przy Integrze jest moduł ETHM-1/ETHM-1 Plus, to jest możliwość skorzystania z dedykowanej apki "Mobile KPD2" lub można też napisać swoją apkę, która będzie robiła to, co dusza zapragnie (no prawie). Temat dla programistów.

0
  • #4 19 Paź 2015 14:00
    eltrox_pl
    Poziom 12  

Niestety nie ma tutaj żadnej aplikacji która by obsługiwała integrę 128-wrl za pomocą SMS-ów, jednak po odpowiednim zaprogramowaniu centrali możesz nią sterować bez żadnej aplikacji tylko za pomocą komend SMS. Sposób programowania opisany jest w pliku programowanie dostępnym na stronie SATELA przy danej centrali na str. 93

0
  • #5 20 Paź 2015 13:44
    urzedas
    Poziom 14  

witam
    Dzięki za zainteresowanie. Chodziło mi właśnie o coś takiego jak podał fred4u
    Te aplikacje uniwersalne spełniają moje oczekiwania, jak np Sms Remote Control GSM czy identyczna ale pozwalająca zabezpieczyć dostęp PIN-em (jak w płatnych wer. PRO) WITURA Gsm Control albo iRemote GSM jednak tylko w wer. PRO.

Idealnie byłoby wsadzić, jak pisze dariusz.bembenek ethm-1 ale niestety trzeba na to przeznaczyć trochę luźnej gotówki i z tym już jest troche problem :/
    Wcześniej próbowałem z aplikacją Micra Control ale nie poradziłem sobie niestety.

eltrox_pl - wiem o czym piszesz - instrukcje SATEL-a przeryłem od początku do końca i używałem namiętnie sterowania centralą i wyjściami przez SMS, jednak poprzez ciągłe ręczne pisanie komend i wysyłanie na SIM centrali. Te aplikacje uniwersalne są niezłe - o coś takiego mi chodziło - nie wiedziałem o istnieniu takowych i jakoś nie mogłem ich odszukać wcześniej.

dzięki - pozdrawiam

1
  Szukaj w 5mln produktów