Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bizhub c224e - Nie włącza się, restartuje.

19 Oct 2015 12:12 2364 5
 • Level 24  
  Może już ktoś miał taką awarię? c224e po włączeniu pojawia się poniższy obraz na panelu i po 10 sek. słychać pstryk przekaźnika, obraz znika i pojawia się za chwilę. I tak w koło. Po włożeniu pendrive z Fw dioda na penie pomruga i restart. Z przyciskiem reset tak samo.
  Zasilacz? Prcb? Mfp? SSD?
 • Level 18  
  Miałem taki przypadek i konieczna była wymiana SSD + wgranie softu.
 • Level 25  
  Gdzie wkładasz nośnik z FW? ;)
 • Level 16  
  Potwierdzam odpowiedź Daro_Olo. W pierwszych egzemplarzach był problem z SSD. Należało przy instalacji maszyny zrobić upgrade SSD do wersji 6.05(nominalnie była wersja 6.01 lub 6.02). W późniejszych egzemplarzach wypuszczano maszyny z wersją 6.03 i przy tej wersji można było już zrobić upgrade firmwarem mass-production. Natomiast do wersji poniżej 6.03 był specjalny firmware-upgrade SSD. Pozostawienie zainstalowanej maszyny z wersją SSD poniżej 6.05 skutkowało niekiedy takimi objawami jak w twoim przypadku. Niestety konieczny jest kontakt z KonicaMinolta i wymiana lub naprawa SSD co w moim przypadku trwało ponad miesiąc i trzeba było klientowi wstawić maszynę zastępczą.
 • Level 18  
  Bitels85 wrote:
  Gdzie wkładasz nośnik z FW? ;)

  obok "portów" USB jest pod zaślepką ukryty port USB i z niego należy skorzystać :D
 • Level 24  
  Dzięki wszystkim za potwierdzenie podejrzeń. SSD wymienione (wyjęte z nowej maszyny z kartonu). FW wgrane. Bez komplikacji. Maszynka śmiga. Jedynie z tego co zawazyłem to zreserowały się domyślne nastawy, hasło serwisowe i ustawienia sieci.