Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kia Sportage - Czy można zmienić profil opony?

igorrr 19 Paź 2015 16:19 918 5
  • #1 19 Paź 2015 16:19
    igorrr
    Poziom 15  

Witam Panowie.... i Panie ;)
    Posiadam Kia Sportage z 2011, planuje do niej kupić opony zimowe 18 cali.
    Obecnie mam tam założone fabryczne opony 235/55R18.
    Znalazłem w sklepie internetowym w przyzwoitej cenie Barum Polaris3 235/60R18 Czy większy profil będzie w czymś przeszkadzał? Można takie opony założyć zamiast fabrycznych?
    Pozdrawiam

0 5
  • #2 19 Paź 2015 17:05
    KSRhaziel
    Poziom 36  

Z tego co widzę to taki rozmiar nie jest przeznaczony do Twojego samochodu. Tylko 235/55R18.
    Wchodzisz np. na oponeo.pl gdzie wybierasz model samochodu, dalej wybierasz rozmiar felg i widzisz jakie są rozmiarówki przeznaczone do tego auta.

Oczywiście nikt Ci nie broni do założenia odrobinę inne rozmiarówki... Miałem tak w swoim samochodzie po kupnie - co jakiś czas słyszałem jakieś dziwne ocieranie z przodu. Dopiero po kilku tygodniach okazało się, że to wina opon. Pamiętaj także, że opony to jedyny element styczności Twojego samochodu z podłożem. Czy dla kilkudziesięciu/kilkuset złotych chcesz ryzykować, że nie będą właściwie spełniały swojego przeznaczenia? Osobiście uważam, że nigdy nie powinno się oszczędzać na oponach/klockach/tarczach, bo możesz mieć w portfelu te kilka złotych więcej, ale potem wyciągać samochód z rowu.

0
  • #3 19 Paź 2015 18:23
    igorrr
    Poziom 15  

Dziękuje za odpowiedź, wyższa opona wejdzie tam bez problemu,bo to SUV, bardziej się boję o przekłamywanie licznika.
    Z tego co obliczam to opona będzie miała średnicę większą o 24mm.

0
  • #4 19 Paź 2015 19:58
    Jarzab M
    Poziom 17  

Ewentualnie 225/60R18 i licznik nie będzie kłamał :)

0
  • #5 20 Paź 2015 12:19
    pp_pablo
    Poziom 19  

igorrr napisał:
    Dziękuje za odpowiedź, wyższa opona wejdzie tam bez problemu,bo to SUV, bardziej się boję o przekłamywanie licznika.
    Z tego co obliczam to opona będzie miała średnicę większą o 24mm.

Są kalkulatory do przeliczania rozmiarów opon. Generalnie powinieneś dążyć do nie zmieniania średnicy.

0
  • #6 31 Paź 2015 07:27
    igorrr
    Poziom 15  

Kupiłem oryginalne felgi 16 cali i opony zimowe w rozmiarze 215/70, czyli tak jak zaleca producent. Temat zakończony

0