Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blokujący programy wirus (Easy Calenar) - jak to usunąć?

lincoln_88 19 Paź 2015 18:58 660 3
  • #1 19 Paź 2015 18:58
    lincoln_88
    Poziom 9  

Witam. Wczoraj chciałem pobrać sobie offica na komputer. Zabłądziłem w internecie i trafiłem niechcący na jakąś amerykańską stronę. Jako, że musiałem na chwilę wyjść, zostawiłem komputer na tej stronie na 5-10 minut. Jak wróciłem, miałem zainstalowane 20 niepotrzebnych aplikacji. Co do większości sobie poradziłem, ale z jednym mam problem-easy calendar. Jak wyczytałem jest to stosunkowo młody wirus (nie ma o tym wzmianek wcześniej niż tydzień temu)-nie można go usunąć; jest to jak by część przeglądarki (jak jest napisane "Zainstalowane na podstawie zasad przedsiębiorstwa". Stosowałem różne metody ze stronek, ale żadna nie działała (reinstale, itd nic nie dają-nic z prostych rzeczy nic nie daje). Jak wyczytałem jest to coś typu adware czy malware, ale żaden program do tego, nie chce mi tego usunąć. Bootowany kaspersky, który potrafi wyłapać lewego windowsa-poległ. Nod też sobie nie dał rady. Nie wiem co to jest i jak się tego pozbyć, bo już mi ręce opadają. Gdzieś czytałem, że trzeba wejść w biblioteki czy tam coś, ale to już nie jest moja mocna strona. Do lokalnego serwisu też nie chcę oddawać, bo albo mi zrobi formata, albo rozpierdzieli tak, że za 3 dni będę znowu musiał do niego iść. Kolega mówił, że kiedyś w szkole ktoś pobrał program co robi refresh systemu ii usuwa to co jest zbędne itd. No ja niestety nie mam nawet punktów przywracania (możliwe, że ten program je usunął). Proszę o jakieś porady.

P.S Mam to zainstalowane w chromie. Nie pozwala mi ściągnąć programów, które by mogły jemu (wirusowi) zaszkodzić-blokuje je na wszelkie możliwe sposoby.

0 3
  • #2 19 Paź 2015 19:23
    hobbyelektronik
    Poziom 27  

Mam ten sam problem, zainstalowałem program Malwarebytes Anti-Malware który przenosi tego śmiecia do kwarantanny i można go usunąć ale przy następnej sesji pojawia się ponownie.

pozdrawiam..........

0
  • #3 19 Paź 2015 20:25
    lincoln_88
    Poziom 9  

Teraz jak dodatkowo zauwazylem w trybie awaryjnym nie jest widoczny jako rozszerzenie-nie ma go.

0