Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV dla rodziców do 42"

Maxikas 19 Paź 2015 21:51 906 10
  • #1 19 Paź 2015 21:51
    Maxikas
    Poziom 10  

Witam
    Tak jak kiedyś, tak i tym razem chciałbym poprosić o pomoc w wyborze TV.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4x4,5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5 - 4m (tv w rogu pokoju, fotele na 2 przeciwległych ścianach)
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost / Pod kątem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju ? Pokój z oknem na wschód, tv "w połowie" na tle okna
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? W tym pokoju: Philips CRT 28", w swoim Panasonic TX-L32E6E polecony tu 2 lata temu :) https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2635242&highlight=
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Wifi, USB, Ew. możliwość nagrywania na pendrive (Chociaż czytałem, że zazwyczaj odtwarzanie możliwe jest tylko na tym samym tv gdzie materiał był nagrany - trochę uciążliwe)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? DVB-T naziemna
    10 .Jakie urządzenia ? sporadycznie komputer, pendrive
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-6
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętnie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Wszystko
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie ? Raczej nie*
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie ? Raczej nie*
    16. Preferencje co do marki ? Brak, jeśli Samsung się poprawił ;)
    17. Preferencje co do wielkości ? 42" max
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? ostrość obrazu, odwzorowanie kolorów, podświetlanie matrycy, płynność menu / działania
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Popołudniami / Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1500 - 2500 czym bliżej dolnej kwoty tym lepiej
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne ? Nie musi posiadać 3D

* - telewizor ma być dla rodziców więc raczej nie będą korzystać z internetu, itp. Prędzej sam będę z tego korzystał od czasu do czasu. Wybierając 2 lata temu tv dla siebie odradzano mi Samsungi, został mi tu polecony m. in. Panasonic TX-L32E6E; zakupiłem i jestem z niego zadowolony.
    Postawiłem go na miejscu gdzie miałby stać nowy TV i 32" wydaje mi się za małe jak na podaną odległość od ekranu. Odmierzyłem mniej więcej wielkość ekranu 42" - wydaje mi się, że to absolutne maximum i większy TV będzie za duży.
    TV prawdopodobnie zostanie zakupiony przez internet, ew. wybrany model przetestuję w pobliskim markecie o ile będzie na miejscu.
    Co obecnie jest warte uwagi ?

Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam

• #2 19 Paź 2015 22:15
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Masz dużą odległość !
    A chcesz tylko 42" ?
    Jak odmierzyłeś wielkość ekranu - bo tak napisałeś ?
    Większy Ci nie wchodzi ?

• #3 19 Paź 2015 22:45
    Maxikas
    Poziom 10  

Ustawienie mebli w pokoju wygląda mniej więcej tak:
    TV dla rodziców do 42"
    gdzie:
    kolor niebieski - okno
    kolor czerwony - miejsce obecnego tv
    kolor brązowy - meble
    kolor zielony - fotele
    kolor pomarańczowy - jakieś domowe "krzaki" ;)

Odległość jest spora bo fotele i tv stoją po przekątnej. Wymiary może i rzeczywiście za bardzo zaokrągliłem ale te 3m od oczu do ekranu trzeba liczyć.

Cytat:
    Jak odmierzyłeś wielkość ekranu - bo tak napisałeś ?

Wybrałem pierwszy lepszy tv 42", sprawdziłem wymiary (56x96cm) i przyrównałem to do stojących 32" w miejscu docelowym. Tafli z kartek papieru o wymiarze matrycy już nie chciało mi się robić ;)
    Większy na upartego może i by wszedł ale sporo wychodzi poza stolik a do tego zachodzi na meble obok. Druga sprawa to koszty.

• #4 21 Paź 2015 18:11
    zimon
    Poziom 13  

ja dziś kupiłem samsunga ue40h6400 za 1939zł w "nie dla idiotów" i powiem ze rozmiarowo jest idealny (odległość od tv 2-2,5m). model sprawdzony i zachwalany na forach 2 piloty zwykły + magic, 2x okulary 3d chociaż nie zamierzam z nich korzystać. Podpięta antena naziemna i obraz super

• #5 21 Paź 2015 18:30
    Maxikas
    Poziom 10  

Nie wiem czy coś w konstrukcji Samsungów się zmieniło przez te lata, ale jak kupowałem TV dla siebie to Samsungi były odradzane ze względu na umieszczenie elementów na pcb, które w przyszłości może powodować awarię (wysychające elektrolity, itp. rzeczy).

• #6 21 Paź 2015 18:34
    zimon
    Poziom 13  

teraz i tak wiecznego sprzętu nie ma. ma się popsuć to każdy się popsuje. głownie o oprogramowanie chodzi. też miałem ten dylemat ale poczytałem i jednak na ten model padło.

• #7 22 Paź 2015 01:18
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #8 22 Paź 2015 08:32
    Maxikas
    Poziom 10  

@LOCOLOCO

Skoro twierdzisz, że 42" będzie małe to co większego polecasz w podanym przedziale cenowym ?

• #10 17 Lis 2015 21:35
    Maxikas
    Poziom 10  

Odkopuję temat ponieważ zakup tv przez ostatnie tyg. zszedł na drugi plan.

Pod uwagę zacząłem brać Samsunga UE40H6400, który pojawiał się w niektórych tematach w tym dziale.
    Będąc w elektromarkecie zajrzałem na dział TV i obejrzałem wspomnianego Samsunga i przy okazji Philipsa 40PFH5500. Nie wiem jakie miały ustawienia ale nie zauważyłem jakiś znaczących różnic w jakości obrazu.
    Zrobiłem też "ekran" z kartek o wymiarach Samsunga na przymiarkę i... cóż... nadal uważam, że max rozmiar to 42".
    Jak wypada ten samsung na tle wymienionych tv ? Jakieś za / przeciw ?

• #11 18 Lis 2015 13:21
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale właśnie źle zrobiłeś, dokładnie tak się nie robi.
    Jeśli chcesz tak to wstaw lustro lub szybę i sie przekonasz.
    Kartka nie pracuje...
    Ten Samsung jest ok , chociaż nie jest produkowany kilka miesięcy.

No właśnie powinieneś sprawdzać po kalibracji to zauważyłbyś różnicę. No i ambilight potrójny działa extra.
    Tu chociaż ambilight daje poświatę na ścianie i masz wrażenie ze telewizor jest większy o 5-10" niż jest w rzeczywistości.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME